Hasiči varují před požáry komínů

Nadcházející zimní období s sebou pravidelně nese i zvýšenou pozornost při údržbě spalinových cest. Správně vyčištěný komín připravený na topnou sezonu může zachránit nejen vysoké škody, ale dokonce i zdraví či život. Od začátku měsíce listopadu hasiči v kraji zasahovali u čtyř požárů komínů. Téměř vždy je to stejné.


Špatná či žádná údržba komína, někdy i v kombinaci s nevhodným palivem, jako je například mokré dříví. To má za následek nánosy usazením ve spalinové cestě, která vždy časem začne hořet. V lepším případě hasiči zlikvidují požár, pročistí komín a po kontrole odbornou osobou je možné komín dál používat.

 V tom horším a také častějším případě dochází k popraskání komínového tělesa, které má za následek únik zplodin hoření do obytných prostorů a také přenos tepla s následným rozšířením požáru do obytných prostorů. Obojí nejen se škodou, ale právě s ohrožením zdraví či života.

A přitom to není vůbec složité předejít takové situaci. Pravidelné čištění a kontroly. Něco si uživatel domu může provádět sám, na něco si musí zavolat odborníka. Každý takový úkon výrazným způsobem snižuje riziko vzniku požáru komína. 


Zdroj: HZS Karlovarského krajeKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 16.11.2021 15:00
0 +
 
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb