Hasiči upozorňovali na problém s průjezdností ulic

Pokud potřebujete pomoc hasičů, tak vám čas pocitově ubíhá úplně jinak. Každých pár vteřin je doslova jako věčnost. A ani když už slyšíte zvuk houkaček, tak nemusí být vyhráno. Zásahová technika hasičů se totiž musí dostat až k vám, a to je někdy opravdu velká komplikace. Auta parkující prakticky všude, někdy i tam, kde nemají. A tam, kde se jiné osobní auto ještě protáhne, tak často nemá hasičská cisterna nebo automobilový žebřík žádnou šanci.


Technika záchranářů potřebuje pro bezpečný a rychlý průjezd totiž více místa. Nejen na samotnou šířku ponechaného volného jízdního pruhu. Jde i o nájezdové úhly do zatáček, s osmimetrovým autem nejde zatočit tak jako s malým osobním. V pátek 13. srpna, tedy v průběhu vyhlášeného Dne požární bezpečnosti (informovali jsme zde), tak hasiči v ulicích měst upozorňovali na tento problém.

Ve všech městech, kde mají profesionální hasiči v Karlovarském kraji svojí stanici, tak se zásahovou technikou projížděli vybrané ulice a na řadě míst narazili na ztížené podmínky pro průjezd nebo dokonce na nemožnost projetí. Jednalo se o preventivní akci, takže nikde nehrozil odtah nebo pokuty. Smyslem bylo pouze opět upozornit, že když hasičská technika neprojede mezi zaparkovanými vozidly, tak nemůže včas pomoct.

Zároveň někde dostali řidiči za stěrač malý letáček, který upozorňuje na potřebu tří metrů širokého průjezdu pro hasičskou techniku. Kdo tento trojúhelníkový letáček za stěračem našel, tak částečně nebo zcela blokoval průjezd. Ty tři metry pro hasičskou techniku mohou znamenat tři metry pro život.


Zdroj: HZS Karlovarského krajeFotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
James Bond

Hlavní zprávy

 

weby uniweb