Františkovy Lázně: Procházel se po hotelu a kradl vše, co mu přišlo pod ruku

Dvaapadesátiletý muž měl v pondělí 23. března letošního roku vstoupit v odpoledních hodinách do jednoho z hotelů ve Františkových Lázních. Nejdříve se měl nepozorovaně dostat do jedné z místností, kde měl z odložené kabelky odcizit finanční hotovost. Následně měl vejít do vedlejší kanceláře a také z té odcizit peníze.

dezinfekce

Poté měl z hotelu odejít. O pět dní později si měl vše zopakovat. Znovu se měl procházet po hotelu v lázeňském městě. V jedné z místností uviděl odloženou kabelku a z té měl odcizit finanční prostředky. Během těchto dvou svých návštěv měl způsobit škodu téměř 8 tisíc korun.

Při druhé krádeži si muže všimli zaměstnanci hotelu, kteří vše okamžitě oznámili na tísňovou linku policie. Policejní hlídka po svém příjezdu propátrala blízké okolí hotelu a dvaapadesátiletého muže zadržela. Ten byl poté převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání zločinu krádeže. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

  • Před 4 roky

    Nás také vykradli. Může to být ten samý člověk? Děkuji RS

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy