Dnes se koná podzimní Sbírka potravin

Podzimní kolo Sbírky potravin se i přes přetrvávající složitou situaci způsobenou koronavirem uskuteční, a to v sobotu 20. listopadu 2021. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve více než třinácti stech obchodech po celé České republice. Od 16. do 30. listopadu 2021 lze navíc darovat potraviny i drogerii také prostřednictvím on-line nákupů.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Z aktuálního průzkumu společnosti Ipsos vyplývá, že zapojení do Sbírky potravin plánuje stále více lidí. Stejně tak je patrné, že povědomí o potravinových bankách mezi obyvateli průběžně narůstá. Navíc veřejnost dlouhodobě oceňuje, že potravinové banky pořádají sbírky potravin i v této nelehké době. Stále více také lidé uznávají, že potravinové dary představují vhodný způsob, jak zamezit plýtvání jídlem.

„Role potravinových bank je v tomto ohledu klíčová a Češi by ocenili více možností, jak se zapojit. Ze skupiny nejvíce ohrožené nedostatkem potravin a drogerie v době pandemie veřejnost dlouhodobě považuje matky samoživitelky a seniory, kteří si zároveň zasluhují největší pomoc,“ shrnula výsledky průzkumu Veronika Láchová, výkonná ředitelka České federace potravinových bank.

„Opravdu mě velmi těší, že se podzimní kolo Sbírky potravin uskuteční a že se k myšlence pomoci potřebným přihlásily všechny velké obchodní řetězce. Letos bude možné darovat potraviny v rekordním počtu prodejen, přesně v 1318 napříč celou republikou. Navíc se do přípravy a úspěšné realizace zapojí i zaměstnanci obchodních řetězců v 310 z nich,“ doplnil Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.       

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně, loni však bylo jarní kolo kvůli koronavirové epidemii zrušeno. Je celorepublikově organizována Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru. Záštitu nad její realizací převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.

Informace o možnostech darování potravin:   
    • webová stránka: www.sbirkapotravin.cz
    • seznam zboží, které můžete nakoupit
    • mapa obchodů, kde lze do Sbírky potravin osobně přispět


Zdroj: Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.
Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
MNOZIL BRASS

Hlavní zprávy

 

weby uniweb