Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana žije sportem

Až do pátku 11. října bude v Ostrově probíhat 51. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Kromě projekcí se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program, který se nese v duchu hesla „Žijeme sportem.“ Patrony akce jsou oblíbený režisér Zdeněk Troška a výjimečná herečka Simona Stašová.

zprávy uniweb weby

Divákům se představí filmy, jako je Zloděj otázek, Všechno bude nebo Fair Play a Outsider. Připravena je i řada doprovodných sportovních akcí. Na Mírovém náměstí mohou zavítat do festivalové tělocvičny nebo si každé odpoledne zacvičit s gymnastkami z Městského domu dětí a mládeže. Novinkou letošního ročníku je úniková hra v Točně. Nechybí ani tradiční setkání se známými osobnostmi, zájemci uvidí například módního návrháře Osmanyho Laffitu. Milovníky hudby potěší koncert vokální skupiny Fragile a přichystány jsou i zajímavé výstavy. Jedna prezentuje ucelený obraz života a díla filmového režiséra, animátora a výtvarníka Karla Zemana, další zavede návštěvníky do světa dvou pověstně nešikovných kutilů Pata a Mata.

Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana, původně Národní přehlídka dětské filmové tvorby, vznikl v roce 1969 z iniciativy nadšenců, ostrovských učitelů a členů Dětského filmového klubu Martin. Hlavními partnery akce jsou Ministerstvo kultury ČR, Karlovarský kraj, město Ostrov a Witte Automotive.

Více informací najdete zde.

O konání tohoto festivalu jsme vás již informovali zde.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb