Chodov: Vyčítal ženě, že v době nouzového stavu pracuje

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže z Chodova, kterého obvinili ze spáchání přečinů vydírání, ublížení na zdraví, násilí proti úřední osobě a výtržnictví.


Na konci března letošního roku měl obviněný ve společném bytě probudit v nočních hodinách svou manželku a tu začít slovně urážet. Následně jí měl vyčítat, že ve vyhlášeném nouzovém stavu stále chodí do zaměstnání a ohrožuje tím celou rodinu. Poté jí měl začít fyzicky napadat a vyhrožovat jí. Svého jednání zanechal až po příjezdu policejní hlídky, kterou přivolal jejich nezletilý syn.

O týden později měl obviněný muž v nočních hodinách obtěžovat pětačtyřicetiletého muže. Nejdříve na něj měl opakovaně zvonit a poté přistoupit ke vstupním dveřím a několikrát do nich kopnout. Probuzený muž na nic nečekal a okamžitě přivolal městské strážníky, které se po svém příjezdu snažil muž fyzicky napadnout. Agresivního muže poté strážníci s policisty zadrželi a převezli na Obvodní oddělení v Chodově k dalším úkonům.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného a policisté jej následně eskortovali do vazební věznice.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na čtyři roky.


nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb