Chodov: Město vylepšuje požární ochranu škol

Všechny základní a mateřské školy v Chodově dostanou v následujících letech moderní poplachové systémy. Novou elektronickou požární signalizaci mají od loňského roku ve škole J. A. Komenského, na řadě je nyní ZŠ ve Školní ulici.

VZP list a pros 2022

„V letošním roce budeme připravovat projektovou dokumentaci, která nám zároveň ukáže finanční náklady na zabezpečení této budovy,“ uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že na dokumentaci má město v rozpočtu připraveno zhruba 170 tisíc korun.

K samotné instalaci nového systému má dojít v průběhu příštího roku, kdy chce radnice zároveň nechat zpracovat dokumentaci pro další budovu.

„Investice do elektronické požární signalizace je s ohledem na hodnotu lidského života, uchráněného majetku a rychlou a včasnou detekci požáru minimální,“ zdůraznil už dříve velitel chodovských hasičů a vedoucí odboru městského záchranného systému Jiří Kiss.

Návrh na rozšíření poplachového systému vzešel z cvičení záchranných složek, které se konalo v roce 2018 ve škole J. A. Komenského.


Zdroj: město Chodov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb