Chebsko: Za tři školní období zameškala více než 900 hodin

Povinnost řádně zabezpečovat povinnou školní docházku nezletilé dcery, která vyplývá ze zákona o rodině, vzali nejspíš na lehkou váhu 30letý muž a 35letá žena z Chebska. Svoji nezletilé dceři měli umožnit vést zahálčivý život tím, že nezajistili její povinnou školní docházku.


V důsledku toho měla dívka za tři školní období zameškat více než 900 hodin a z důvodu špatného prospěchu musela opakovat daný ročník. Dále v roce 2018/2019 měla dokonce přes 600 zameškaných hodin a z toho téměř 200 neomluvených. Od obviněné ženy nebyla řádně zajišťována příprava do školy také u její druhé nezletilé dcery. Ta měla za uplynulý školní rok 2018/2019 přes 800 zameškaných hodin a z toho více jak 500 neomluvených. Obviněná žena se uvedeného jednání dopustila i přesto, že za obdobné jednání byla již v minulosti potrestána.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání a obvinili je ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až dvouletý pobyt ve vězení. V případě prokázání viny hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody na 6 měsíců až 5 let, neboť se uvedeného jednání dopustila opětovně.

nprap. Eva Valtová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb