Chebsko: Tříkrálová sbírka letos proběhla podvacáté (TV Západ)

Již dvacátý ročník Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Česká charita, proběhl také v Chebu. Zahájení připadlo na sobotu 4. ledna. Na tradiční rozdávání polévky přišli pořadatele a účastníky pozdravit také zástupci města.

VZP list a pros 2022

„Pro polévku si může přijít kdokoliv. Akci jsme se snažili co nejvíce nabídnout veřejnosti, protože koledníci nemohou obejít všechny domácnosti, tak, aby si lidé mohli přijít k nám na polévku, mohli přispět, zazpívat si s koledníky koledy či se vyfotit s třemi králi na památku. Takže úplně kdokoliv může přijít a polévku nebo horký čaj si tady s námi dát,“ uvedla ředitelka Farní charity Cheb Eva Kolafová. 

Lidé si spolu s farníky i farářem Petrem Hruškou mohli zazpívat. 

Do ulic Chebu, Františkových Lázní, Dolního Žandova, Třebeně a dalších obcí vyrazily téměř tři desítky skupinek koledníků. 

„Většinou se koledníky stávají děti našich farníků či s námi hodně spolupracují skauti a nyní takovou příjemnou novinkou - poslední rok je spolupráce zde v Chebu s Waldorfskou školou Wlaštovkou. Takže tam se také řada rodičů přidala k nám,“ přiblížila ředitelka. 

Podobně jako v předchozím roce i letos půjde největší část vykoledovaných prostředků na provoz Hospice sv. Jiří, jehož je Farní charita spoluzakladatelem. 

„Na jejich služby jde 40 % místního podílu. Poté na projekty Farní charity Cheb, na projekt Diecézní charity Plzeň, která se zde v Chebu právě věnuje lidem bez přístřeší, a poté 5 % jde na léčbu a rehabilitaci Nicolase Ubla, kterou nehradí zdravotní pojišťovna,“ vysvětlila Kolafová. 

Loňských 193 tisíc korun vykoledovaných na Chebsku se podařilo letos ještě o dva tisíce překonat. V celé Plzeňské diecézi se vybralo přes 5 milionů korun. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
seo uniweb