Chebsko: Hyena. Trýznil svou 72letou matku

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání místního pětačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování, vydírání, neoprávněného zásahu do práva k domu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.


Obviněný měl v listopadu minulého roku několikrát fyzicky napadnout svou dvaasedmdesátiletou matku. V jejím bytě jí měl silou chytit a odhodit na gauč. V dalším případě měl muž ničit podlahu v jedné z místností, a když ho žena upozornila, aby toho zanechal, tak do ní měl strčit a povalit jí tím na zem. Kromě toho jí měl pravidelně vulgárně urážet a několikrát jí vyhrožovat zabitím. Po těchto incidentech měla žena strach o svůj život, a proto byt několikrát opustila a přespávala na chatě u svých známých.

V prosinci měl obviněný napsat své matce několik zpráv, ve kterých požadoval finanční prostředky. Také v tomto případě jí měl vyhrožovat. Zároveň ženě nedovoloval vstoupit do jejího bytu, kde pobýval. V tom se měl zamykat, nechávat v zámku klíče a žena tak byla nucena několikrát přespat na chatě u svých známých, kde ovšem v zimních měsících neměla vhodné podmínky.

Poté, co seniorka celou věc oznámila na policii, tak byl muž z bytu vykázán. Měl se tak zdržet jakéhokoliv kontaktu se svou matkou. I přesto se s ní snažil několikrát telefonicky spojit a kromě toho se pokoušel vstoupit do jejího bytu. To se mělo opakovat také v lednu letošního roku, kdy jí navíc několikrát kontaktoval přes sociální sítě.

 V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na čtyři roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb