Chebsko: Hyena. Trýznil svou 72letou matku

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání místního pětačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování, vydírání, neoprávněného zásahu do práva k domu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

dezinfekce

Obviněný měl v listopadu minulého roku několikrát fyzicky napadnout svou dvaasedmdesátiletou matku. V jejím bytě jí měl silou chytit a odhodit na gauč. V dalším případě měl muž ničit podlahu v jedné z místností, a když ho žena upozornila, aby toho zanechal, tak do ní měl strčit a povalit jí tím na zem. Kromě toho jí měl pravidelně vulgárně urážet a několikrát jí vyhrožovat zabitím. Po těchto incidentech měla žena strach o svůj život, a proto byt několikrát opustila a přespávala na chatě u svých známých.

V prosinci měl obviněný napsat své matce několik zpráv, ve kterých požadoval finanční prostředky. Také v tomto případě jí měl vyhrožovat. Zároveň ženě nedovoloval vstoupit do jejího bytu, kde pobýval. V tom se měl zamykat, nechávat v zámku klíče a žena tak byla nucena několikrát přespat na chatě u svých známých, kde ovšem v zimních měsících neměla vhodné podmínky.

Poté, co seniorka celou věc oznámila na policii, tak byl muž z bytu vykázán. Měl se tak zdržet jakéhokoliv kontaktu se svou matkou. I přesto se s ní snažil několikrát telefonicky spojit a kromě toho se pokoušel vstoupit do jejího bytu. To se mělo opakovat také v lednu letošního roku, kdy jí navíc několikrát kontaktoval přes sociální sítě.

 V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na čtyři roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy