Cheb: Včera se uskutečnilo další zasedání krizového štábu

Včera se na chebské radnici uskutečnilo další zasedání Krizového štábu obce s rozšířenou působností Cheb. Přítomní zástupci Policie ČR a městské policie upozornili na to, že s příchodem teplejšího počasí a s blížícím se prodlouženým víkendem bude důsledně kontrolováno nepovolené shromažďování osob v odpočinkových a vycházkových lokalitách ve městě a jeho okolí.

zprávy uniweb weby

Policisté do této doby řešili 38 případů porušení mimořádných opatření k zamezení šíření koronaviru, strážníci pak 12 případů, kdy lidé neměli povinnou ochranu úst a nosu. Strážníci ve zvýšené míře kontrolují zejména pěší zónu, Krajinku a dětská hřiště. Jedním z problémových míst je například dětské hřiště na sídlišti Spáleniště, na které teď budou strážníci dohlížet i ve spolupráci s pracovníky sociálně právní ochrany dětí. Policisté upozorňují na to, že pokud nedojde ke zmírnění mimořádných opatření, rozhodně nebudou tolerovat různé hromadné pikniky v přírodě nebo rozdělávání ohňů a opékání špekáčků. Informovali také o případu z uplynulého víkendu, kdy řešili nepovolenou konzumaci alkoholických nápojů u stánku v blízkosti přehrady Jesenice.

Představitelé města informovali o tom, že v objektu bývalého domova pro seniory v Dragounské ulici byly vyhrazeny prostory pro ubytování pracovníků chebské nemocnice, kteří budou chtít omezit kontakt s rodinou, aby své blízké případně nenakazili. Na základě nařízení hejtmana již také byly vytipovány prostory pro umístění osob bez přístřeší, které by se nakazily koronavirem. Vybrán byl objekt s noclehárnou a nízkoprahovým denním centrem ve Vrázově ulici.

Hasiči v minulém týdnu realizovali další rozvozy ochranných pomůcek zdravotnickým zařízením, sociálním službám a poprvé i dobrovolným hasičům. Nadále se také podílejí na zajištění kontrol na hraničních přechodech.


Zdroj: město Cheb

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb