Cheb, Slovensko: Na MS žáků a dorostu vybojovali chebští závodníci pět medailí

Město Cheb reprezentovali Daniela Trpáková, Petra Liďáková, Nela Stahlová, Jan Trpák, Daniel Svatek a Samuel Svatek.

Na přelomu června a července se ve slovenských Turčianských Teplicích konalo mistrovství světa žáků a dorostu v rádiovém orientačním běhu. Českou výpravu tvořilo 18 závodníků, přičemž plná třetina byla z chebského oddílu ROB - Daniela Trpáková, Petra Liďáková, Nela Stahlová (D16), Jan Trpák (M14), Daniel Svatek a Samuel Svatek (M16). Na programu mistrovství byly tři disciplíny, a to závody v pásmech 3,5 a 144 MHz a sprint. Všechny závody se běžely v náročném a členitém terénu. Na start se postavilo celkem 109 závodníků z 12 zemí. Mimo individuálních titulů mistra světa se medaile rozdávaly také v soutěži družstev. K rozdělení tak bylo připraveno 20 sad medailí. Česká republika získala celkem šest zlatých, tři stříbrné a čtyři bronzové medaile a v hodnocení států skončila druhá za vítězným Ruskem a před třetí Ukrajinou.

Do Chebu putovala zlatá medaile Honzy Trpáka (na snímku se sestrou Danielou) v soutěži družstev v pásmu 3,5 MHz, stříbrná a bronzová medaile Daniely Trpákové, Petry Liďákové a Nely Stahlové ze soutěže družstev v pásmech 3,5 a 144 MHz, bronzová medaile Daniela a Samuela Svatkových ze soutěže družstev v pásmu 3,5 MHz. Jedinou individuální medaili, a to bronzovou, vybojovala ve sprintu Daniela Trpáková. Chebští závodníci tak navázali na velmi dobré výsledky z minulých let.

Oddíl ROB a OB Cheb tímto rovněž děkuje městu Cheb za finanční podporu sportovní činnosti.

Zdroj: město Cheb