Cheb: Projekt Meganápady odstartoval hlasování (TV Západ)

Premiérový ročník projektu participativního rozpočtu nazvaného Meganápady jde do finále. Občané poslali celkem 35 návrhů, co v našem městě vylepšit. Po jejich posouzení na příslušných odborech městského úřadu prošlo do hlasování 17 návrhů. Zbylé byly vyhodnoceny jako nerealizovatelné.

dezinfekce

Mezi nejčastější důvody patřilo například to, že předpokládané náklady na jejich realizaci výrazně překročily zastupitelstvem schválený limit na jeden projekt ve výši 500 tisíc korun, že byly navrhovány na pozemcích či v objektech, které nepatří městu, nebo že nesplňovaly jednu z hlavních podmínek projektů financovaných z participativního rozpočtu, kterou je přínos pro širokou veřejnost.

Od pondělí 4. května odstartovalo hlasování a bude probíhat do 15. května. Jak hlasovat? Navštivte stránku na adrese www.meganapady.cz pod odkazem Mega nápady hlasování.

• Hlasování se mohou zúčastnit všichni občané starší 15 let (bydliště v Chebu není podmínkou).

• Hlasuje se pouze elektronicky na webu www.meganapady.cz. Pokud třeba nevíte, jak na to, poproste své příbuzné či známé. Určitě vám pomůžou. Stačí, když budete mít mobilní telefon (nemusí být chytrý, stačí obyčejný tlačítkový), na který vám přijde SMS s ověřovacím PIN kódem.

• Při hlasování můžete dávat kladné (pozitivní) i záporné (negativní) hlasy, ale vždy v poměru 2:1. Pokud dáte nějakému návrhu záporný hlas, jiným dvěma musíte dát kladné hlasy.

• Počet hlasů není omezen (maximálně tedy 17 hlasů), ale vždy musí být zachován zmíněný poměr kladných a záporných hlasů 2:1.

• Výsledný počet hlasů pro daný návrh bude dán rozdílem počtu získaných kladných a záporných hlasů.

• Realizovat se budou projekty s nejvyšším počtem získaných hlasů až do vyčerpání vyčleněné částky 5 000 000 Kč. Město i naše televize přeje šťastnou volbu při rozhodování.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy