Cheb: Nová lávka přes Ašskou se bude osazovat v sobotu 19. listopadu

V sobotu 19. listopadu dojde k osazení nové lávky přes Ašskou ulici. V souvislosti s tím dojde v tomto úseku Ašské ulice (úsek mezi křižovatkami s ulicemi Komorní a Ke Skalce/Topolová) k uzavírce, která by měla trvat od 6:00 do 18:00.


Objízdná trasa bude ve směru do města vedena ulicemi Ke Skalce a Komorní (pro osobní automobily a autobusy), v případě nákladních automobilů povede objízdná trasa přes obchvat města a Pomezí nad Ohří. Ve směru z města bude objízdná trasa vedena pro veškerou dopravu ulicemi Komorní a Ke Skalce (viz přílohy nad tímto článkem).

Vyrobená lávka bude ve dvou částech do Chebu přivezena již v sobotu 12. listopadu. Umístěna bude v části Havlíčkovy ulice (propojka z Ašské ulice ke křižovatce Havlíčkova x Vodní), kde se bude kompletovat. Tento úsek Havlíčkovy ulice bude pro dopravu uzavřen v termínu od 12. do 19. listopadu.

Po osazení nové lávky bude následně probíhat dláždění prostoru pod lávkou a napojení chodníků na lávku. Dle uzavřené smlouvy má být vše hotovo nejpozději do března příštího roku, ale zhotovitel přislíbil, že se pokusí lávku pro veřejnost zprovoznit do Vánoc.

Vybudování nové lávky bude dle smlouvy stát 14 milionů korun včetně DPH, přičemž městu již byla schválena dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 9,80 milionu korun.

Zdroj: Město Cheb


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb