Cheb: Na Krajince se sejdou milovníci zlatého moku

Kromě dobrého jídla si v letošním roce přijdou na své v chebském areálu Krajinka také milovníci piva. V květnu se totiž na Krajince uskuteční první ročník Festivalu piva. Ten bude výjimečný tím, že se na něj návštěvníci nepřijdou opít, ale přijdou ochutnat z opravdu široké nabídky zlatého moku.


„Počítáme, že na festivalu bude minimálně 15 minipivovarů. Chybět samozřejmě nebudou minipivovary z Karlovarska, ale těšit se můžeme na ty z Plzeňska či hlavního města. Myslím si, že si vybere opravdu každý,“ uvedl s úsměvem Filip Štěřík, jeden z organizátorů festivalu.

Své zastoupení bude mít také sousední Německo.

„A bude to opravdová špička, protože na festivalu nebude chybět pivovar Erdinger Weissbrauerei, což je jednička na trhu s tradicí od roku 1886,“ doplnil.

K dobrému pivu samozřejmě patří také dobré jídlo. I na to organizátoři mysleli.

„Nabídka jídla bude na festivalu také velmi bohatá, to mohu slíbit. Zaměřili jsme se samozřejmě na pokrmy, které se nejlépe hodí k pivu. Vybere si tedy každý,“ pokračoval Štěřík.

Celý festival bude doprovázet bohatý hudební program.

„Stejně jako dobré jídlo, tak i dobrá hudba patří k pivu. V pátek návštěvníkům zahraje kapela Brutus, což je legenda českého bigbítu. V tentýž den ještě vystoupí kapela Buzerant, která svými songy určitě pobaví většinu přítomných. Už jen to, že v této kapele hraje na bicí Petr Čtvrtníček a zpěvákem je Leoš Noha mluví za vše,“ dodal organizátor festivalu, který začne v pátek 22. května kolem 17. hodiny a skončí v sobotu 23. května ve 22:00 hodin.

„V sobotu zahraje chebská 9. planeta či třeba The Silver Spoons, což je objev roku 2018 a kapela s obrovským potenciálem, o které v budoucnu ještě určitě uslyšíme. Vrcholem druhého dne bude vystoupení známé české kapely, kterou ale teprve odtajníme,“ dodal Štěřík.

A Festival piva rozhodně není určen pouze mužům.

„To v žádném případě. Myslíme také na ženy a děti, takže přijít může opravdu každý a nikdo se nudit rozhodně nebude,“ pokračoval organizátor, který zároveň prozradil i něco dalšího.

„Návštěvníci se mohou těšit třeba na velký pivní stan, který bude představovat festivalovou arénu a její výzdoba bude odpovídat pivní tradici. Bude to velké a doufám, že se Festival piva bude lidem líbit a stane se z toho tradiční akce, protože si myslím, že v Karlovarském kraji máme skvělé pivo a minipivovary si podobnou akci rozhodně zaslouží,“ uzavřel Filip Štěřík.Zdroj: Jakub Kopřiva

Poznámka redakce pro milovníky pěnivého moku: navštivte pivní lázně, kde každý hotelový pokoj má svou vlastní pípu.

Fotogalerie
NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 23.02.2020 15:00
8 +
 
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb