Cheb: Muzeum zve na Bramborobraní

?Již popáté se v Muzeu Cheb uskuteční Podzimní slavnosti, které připomínají tradiční chebské Vincentské (hruškové) slavnosti. Hrušky však nahradí brambory, a tak se mohou návštěvníci 25. září 2021 těšit na prezentaci podzimní sklizně, ochutnávky, prodej regionálních specialit a vyhodnocení soutěží pro děti i dospělé.


Program slavností bude zahájen v 10 hodin na nádvoří muzea, a to vystoupením skupiny mažoretek. V rámci doprovodného programu pak vystoupí také pěvecký sbor 5. základní školy „Koťata.“ Připravena budou i další hudební vystoupení. Tvořivé duše se mohou těšit na bramborový výtvarný workshop nebo na perníkářskou dílnu.

Pokud znáte nějaký speciální recept na pochutinu z brambor nebo si myslíte, že takovou dobrotu zvládnete lépe než ostatní, pak máte šanci se zúčastnit soutěže o nejchutnější bramborovou specialitu. Svůj pokrm přineste v sobotu mezi 10. a 11. hodinou do muzea, kde budou všechny výtvory posouzeny.

V rámci slavností budou vyhlášeny výsledky rodinné výtvarné soutěže „Bramborová podzimní dekorace.“ Všechny odevzdané práci si budou moci návštěvníci prohlédnout na výstavě. V 15 hodin převezmou své ceny společně vítězové nejhezčích dekorací i nejlepších kulinářských výtvorů.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
24.09.2021 14:00
0 +
 
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb