Cheb: Mladý muž chtěl ukončit svůj život

V úterý 1. června letošního roku bylo krátce před 18. hodinou oznámeno na linku tísňového volání 112, že šestadvacetiletý muž z Plzeňska posílá své bývalé přítelkyni zprávy, ve kterých uvádí, že chce ukončit svůj život. Muž se měl nacházet na nezjištěném místě v Chebu.

zprávy uniweb weby

Okamžitě se ho pokoušel kontaktovat nprap. Josef Kafka sloužící na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, ovšem šestadvacetiletý muž měl mobilní telefon již vypnutý. Následně po muži začaly pátrat policejní hlídky v Chebu, které měly k dispozici fotografii šestadvacetiletého muže.

Po zhruba třiceti minutách zkoušel nprap. Josef Kafka pohřešovaného muže znovu kontaktovat. Ten měl mobilní telefon zapnutý, ale opětovné hovory nepřijímal. Po několika dalších pokusech hovor přijal a spojil se s policistou nprap. Josefem Kafkou.

„Ze začátku odmítal jakoukoliv konverzaci, spolupráci a stále tvrdil, že je už stejně pozdě. Podle ozvěny v telefonu jsem poznal, že je někde v uzavřeném prostoru. Snažil jsem se s ním komunikovat a nakonec souhlasil s tím, že si vyslechnu jeho problémy a třeba najdeme nějaké řešení,“ uvedl policista.

Hovor s pohřešovaným mužem nakonec trval 31 minut.

„Popisoval mi své osobní problémy s rodiči, přítelkyní a také uvedl, že spolykal několik prášků, které zapil alkoholem. Když se ze svých problémů, jak se říká, vypovídal, tak bylo i z telefonátu zřejmé, že se mu ulevilo. Řekl jsem mu, že má kolem sebe stále lidi, kteří o něj mají strach, není jim lhostejný a také proto ho hledáme a chceme mu zachránit život. Navrhl jsem mu, jak by mohl vyřešit své problémy. To ho oslovilo a náhle začal spolupracovat,“ doplnil nprap. Josef Kafka.

Následně pohřešovaný muž začal popisovat, kde se nachází. 

„Ze začátku to bylo trochu zmatečné, ale pak se nechal navádět, kam se má dívat, a poté jsem zjistil, že se nachází v prostoru bývalých kasáren poblíž chatové oblasti. Po chvíli k němu dorazila policejní hlídka a muž byl předán záchranářům.

Muž, který byl v ohrožení života, byl tedy vypátrán zhruba po devadesáti minutách. A velkou zásluhu na tom měl nprap. Josef Kafka. Ten u policie slouží už dlouhých 36 let. Mohlo by se zdát, že s podobnými případy má bohaté zkušenosti, ale opak je pravdou.

„Na integrovaném operačním středisku sloužím jedenáctým rokem. Během této doby jsem pár podobných případů už samozřejmě řešil, ale nějaké bohaté zkušenosti s nimi nemám. Je to výjimečná událost. Musím ale říct, že se mi zatím nikdy nestalo, že by osoba svou sebevražednou myšlenku dokonala. A to jsem velice rád. Tak, jako v tomto případě, kdy se podařilo zachránit život mladému muži, který má vše ještě před sebou. Přeji mu, aby se z toho oklepal a byl už jen šťastný a spokojený,“ uzavřel nprap. Josef Kafka.

nprap. Jakub Kopřiva


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb