Cheb: Mladík ukradl dokonce i zubní protézu

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání místního dvacetiletého mladíka, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Mladík měl během čtyř dnů vniknout do několika objektů či zaparkovaných vozidel v Chebu. Nejdříve měl vniknout do areálu výrobce pečiva, odkud se měl dostat do prodejny. V té měl najít odemčenou příruční pokladnu a z té odcizit finanční hotovost. Při odchodu z prodejny měl ještě odcizit na věšáku pověšenou dámskou bundu.

dezinfekce

Poté si měl vyhlédnout zaparkovaného vozidlo. Také do něj měl vniknout a odcizit téměř vše, co mu přišlo pod ruku. Měl totiž vzít například víko od nádrže, dioptrické brýle s pouzdrem, svazek klíčů, ovládání od garážových vrat či zubní protézu.

Následující den měl v nočních hodinách poničit bezpečnostní mříž a vniknout do restauračního zařízení. To měl prohledat a nakonec z něj odcizit finanční hotovost, několik lahví alkoholu, mobilní telefon, tablet či kasírovací peněženky.

Vniknout se snažil také do jedné z místních kaváren, ovšem to se mu nakonec nepodařilo a pouze poškodil okno a dveře. Stejně dopadl, když chtěl vniknout do provozovny jedné z restaurací. Opět pouze poškodil dveře.

Svým jednáním měl mladík způsobit celkovou škodu téměř 110 tisíc korun.

V úterý 21. července byl po provedených šetřeních dvacetiletý muž policisty zadržen.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži za způsobenou větší škodu trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
31.07.2020 15:00
0 +
 

Hlavní zprávy