Cheb: Červen je v divadle měsícem premiér

Západočeské divadlo v Chebu poprvé uvede během června tři inscenace, které nazkoušelo během uplynulých devíti měsíců, čtvrtá premiéra čeká diváky v září. Kvůli vleklému onemocnění jednoho z herců navíc budou prvním dvěma premiérám předcházet intenzivní záskokové zkoušky. Premiérovým hracím dnem zůstává i v tomto nahuštěném režimu sobota.

VZP list a pros 2022

Jako první se chebským divákům představí satirická komedie Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků, která si značnou diváckou oblibu získala při uvedení své filmové verze. Zachycuje schůzi vlastníků bytových jednotek v jednom domě, čímž zároveň nahlíží do mikrosvěta rozdrobené české společnosti. V nejzápadnějším českém divadle se Společenstvo vlastníků bude hrát v režii Jiřího Bábka, k vidění bude téměř celý chebský soubor včetně několika hostů. Premiéra je naplánována na 5. června s předpremiérami 2. a 3. června a reprízami 8. a 24. června.

Následující sobota 11. června bude patřit molierovské komedii Tartuffe. Klasickou satiru o podvodníkovi, který ovládne celou domácnost měšťana Orgona a pod rouškou mravopočestnosti málem zničí celou jeho domácnost, v Chebu režíroval Petr Mikeska. V titulní roli se představí Jan Hanny Firla, Orgonem bude Viktor Braunreiter a jeho manželkou Elmírou Pavla Janiššová. Nestárnoucí komedii o manipulaci, přetvářce a moci bude možné shlédnout i v reprízách 16. června nebo 1. července. 

Závěrem měsíce obohatí repertoár bláznivá britská komedie Hra, která se zvrtla autorů Henryho Lewise, Jonathana Sayera a Henryho Shieldse. Příběh nadšených a houževnatých ochotníků, bojujících na jevišti s Murphyho zákony, slaví úspěchy po celém světě. Západočeské divadlo v Chebu ho uvádí v koprodukci s činohrou Karlovarského městského divadla v režii Zdeňka Bartoše poprvé v sobotu 26. června, a poté 29. a 30. června.

V červenci se většina představení Západočeského divadla přesune do venkovního prostoru, do rokle naproti divadlu. Celý program je k nalezení na stránkách www.divadlocheb.cz.

Provoz divadla je přizpůsoben aktuálně platným opatřením vlády, ať už jsou v dané chvíli jakákoli.

"Doporučujeme proto divákům sledovat na našem webu průběžně doplňované Platné podmínky pro diváky Západočeského divadla," uvedla Martina Pokorná, Západočeské divadlo v Chebu.


Zdroj: město Cheb

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 03.06.2021 15:00
0 +
 
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
seo uniweb