Cheb: Červen je v divadle měsícem premiér

Západočeské divadlo v Chebu poprvé uvede během června tři inscenace, které nazkoušelo během uplynulých devíti měsíců, čtvrtá premiéra čeká diváky v září. Kvůli vleklému onemocnění jednoho z herců navíc budou prvním dvěma premiérám předcházet intenzivní záskokové zkoušky. Premiérovým hracím dnem zůstává i v tomto nahuštěném režimu sobota.

zprávy uniweb weby

Jako první se chebským divákům představí satirická komedie Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků, která si značnou diváckou oblibu získala při uvedení své filmové verze. Zachycuje schůzi vlastníků bytových jednotek v jednom domě, čímž zároveň nahlíží do mikrosvěta rozdrobené české společnosti. V nejzápadnějším českém divadle se Společenstvo vlastníků bude hrát v režii Jiřího Bábka, k vidění bude téměř celý chebský soubor včetně několika hostů. Premiéra je naplánována na 5. června s předpremiérami 2. a 3. června a reprízami 8. a 24. června.

Následující sobota 11. června bude patřit molierovské komedii Tartuffe. Klasickou satiru o podvodníkovi, který ovládne celou domácnost měšťana Orgona a pod rouškou mravopočestnosti málem zničí celou jeho domácnost, v Chebu režíroval Petr Mikeska. V titulní roli se představí Jan Hanny Firla, Orgonem bude Viktor Braunreiter a jeho manželkou Elmírou Pavla Janiššová. Nestárnoucí komedii o manipulaci, přetvářce a moci bude možné shlédnout i v reprízách 16. června nebo 1. července. 

Závěrem měsíce obohatí repertoár bláznivá britská komedie Hra, která se zvrtla autorů Henryho Lewise, Jonathana Sayera a Henryho Shieldse. Příběh nadšených a houževnatých ochotníků, bojujících na jevišti s Murphyho zákony, slaví úspěchy po celém světě. Západočeské divadlo v Chebu ho uvádí v koprodukci s činohrou Karlovarského městského divadla v režii Zdeňka Bartoše poprvé v sobotu 26. června, a poté 29. a 30. června.

V červenci se většina představení Západočeského divadla přesune do venkovního prostoru, do rokle naproti divadlu. Celý program je k nalezení na stránkách www.divadlocheb.cz.

Provoz divadla je přizpůsoben aktuálně platným opatřením vlády, ať už jsou v dané chvíli jakákoli.

"Doporučujeme proto divákům sledovat na našem webu průběžně doplňované Platné podmínky pro diváky Západočeského divadla," uvedla Martina Pokorná, Západočeské divadlo v Chebu.


Zdroj: město Cheb


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 03.06.2021 15:00
0 +
 
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

weby uniweb