Cheb: Areál Krajinky doplňují další sportoviště (TV Západ)

Řada probíhajících i dokončených investic do sportovně-volnočasového areálu na chebském pravém břehu Ohře za desítky milionů korun by v letošním roce měla doplnit celé území o další zařízení.

VZP list a pros 2022

V lanovém centru byla zrekonstuována dráha pro nejmenší, zvaná Lanáček a slouží také nová obří houpačka, dohromady za 4 miliony korun. Dalších pět milionů si vyžádala rekonstrukce bývalé konírny, kde má lanové centrum nově zázemí.

"Dále potom teď už bylo předáno veřejnosti basketbalové hřiště za zhruba 3 miliony korun včetně DPH, takže to už slouží veřejnosti. A nyní bychom měli zrealizovat další akce, které se v podstatě rozbíhají. To nejdůležitější stavbou je skatepark, který jsme vysoutěžili. A zhotovitel začal již 17. května pracovat na místě. To je akce za necelých 18 milionů včetně DPH. Dále potom v červnu a v červenci se zrealizují, tak jak jsme slíbili, dvě beach volejbalová hřiště, v podstatě v sousedství skateparku, na které máme vyčleněno něco přes 2 miliony korun včetně DPH a dále ještě musíme dobudovat některá sportoviště, některé sektory pro technické disciplíny přímo na stadionu tak, aby bylo možné tady uspořádat Mistrovství republiky v atletice družstev a současně aby město Cheb splnilo svoje povinnosti z darovací smlouvy, kterou uzavřel s SKP Union Cheb," popsal místostarosta Chebu Ladislav Hrubý. 

Retopingu se dočkala i zlatá dráha a vznikly vrhačské a dálkařské sektory za 12 milionů korun. Další akce, která vyplynula z Meganápadů, je venkovní florbalové hřiště za 1,5 milionu korun. 

"Které by mělo být zrealizováno mezi atletickým stadionem a Vávrovou lávkou a tam předpokládáme, že to hřiště by na konci srpna mělo být hotovo a mělo by začít sloužit veřejnosti," dodal Hrubý. 

Areál Krajinky zůstane i nadále volně přístupný pro veřejnost včetně půjčovny sportovních potřeb. Administrativně spadá celý areál pro příspěvkovou organizaci Správa sportovišť města Chebu. Bližší informace o rozvrhu, cenách, ale i aktuality najdete na stránkách www.sportovistecheb.cz.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb