ČEZ vyhlásil kalamitní stav nejen v našem kraji

K 16:00 hodině evidoval ČEZ dispečink 299 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny bylo na zásobovacím území ČEZ Distribuce 207 tisíc odběratelů. Nejvíce poruch se řešilo v terénu ve Středočeském kraji – 66 poruch na vn, kdy bez elektřiny bylo 39 tisíc domácností.


Z hlediska počtu odběrných míst bez elektřiny však bohužel vede Královehradecký kraj, zde ČEZ pracuje na obnovení dodávky elekřiny cca 46 tisícům odběratelů a řeší 51 poruch na vedení vn. Daří se obnovovat dodávky elektřiny na severu Čech, v Ústeckém kraji aktuálně řeší 23 poruch na vn a bez elektřiny je na 8 tisíc odběrných míst.

V Libereckém kraji je situace horší, zde pracují pracovníci ČEZ na 39 poruchách vn a bez elektřiny bylo na 30 tisíc odběratelů. Daří se snižovat počty odběratelů bez elektřiny také na západě Čech, v Karlovarském kraji se řeší 18 poruch vn, bez elektřiny bylo 6,5 tisíce odběrných míst, v Plzeňském kraji bylo pak hlášeno 50 poruch na vn a 30 tisíc odběratelů bez elektřiny.

Na Moravě v Moravskoslezském kraji pak pracovníci v terénu pracují na opravě 10 poruch vn, kdy se snaží obnovit dodávky elektřiny pro 7 tisíc odběratelů.

Příčinou poruch jsou pády stromů a větví do vedení, došlo k přetrhání vodičů, na řadě míst došlo k poškození či destrukci podpěrných bodů, ulomení izolátorů.

Kalamitní stav trvá i nadále v 6 krajích – Liberecký, Ústecký, Královehradecký, Karlovarský, Plzeňský a Středočeský, kdy ČEZ Distribuce nově vyhlásila kalamitní stav i v kraji Vysočina, v okrese Havlíčkův Brod, a v kraji Pardubickém. 

Podrobnější informace týkající se obcí bez elektřiny naleznete na www.cezdistribuce.cz

Poruchy je možné i nadále hlásit na 800 850 860, popřípadě lze využít portál www.bezstavy.cz

! Aktualizace k 20:00 hod. !

Dispečink ČEZ Distribuce aktuálně eviduje na 220 poruch na vedeních vysokého napětí, bez elektřiny je 94 tisíc odběrných míst. Poruchy se daří opravovat a pracovníci připojují k distribuční soustavě další zákazníky. Poruchové čety jsou stále v terénu a pracují na obnovení dodávky elektřiny do postižených lokalit. Nejvíce míst bez elektřiny je aktuálně v Středočeském kraji, a to přes 24 tisíc, dále v Královehradeckém kraji – přes 21 tisíc. Situace se uklidnila v kraji Karlovarském, Olomouckém a Ústeckém. V Plzeňském kraji zbývá připojit ještě na 10 tisíc odběrných míst, v Libereckém kraji pak na 17 tisíc odběrných míst.

Kalamitní stav nadále trvá v 8 krajích, nicméně během pozdního večera či noci předpokládá ČEZ odvolání kalamitních stavů v jednotlivých okresech Karlovarského, Středočeského a Ústeckého kraje.

Na odstranění následků orkánu se podílí na 500 pracovníků poruchových čet i subdodavatelských firem, dispečerů i pracovníků distribučního call centra. Práce pokračují i v této večerní hodině, vyjma lesních úseků, kde hrozí pád stromů a větví na pracovníky. 


Zdroj: Mgr. Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ


Fotogalerie
NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
MNOZIL BRASS

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb