Byl zahájen jubilejní desátý ročník ankety Alej roku

Od 4.6.2020 až do konce letošního října mohou lidé nominovat nejkrásnější aleje nebo stromořadí do soutěže pořádané spolkem Arnika. V Karlovarském kraji loni zvítězila Císařská alej v Jáchymově, celorepublikovou vítězkou se stala památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane jubilejní desátou Alejí roku?

dezinfekce

Stačí zaslat fotografii s krátkým příběhem na web www.alejroku.cz. O vítězi následně rozhodne veřejnost v internetovém hlasování.

„Udělejte si výlet a objevujte nejkrásnější aleje naší republiky. Můžete například upozornit na alej, které hrozí zánik nebo která byla nově vysazená. Ať už jubilejní desátá Alej roku roste kdekoliv, těšíme se, až se s ní seznámíme,“ říká patronka ankety a muzikálová herečka Petra Vojtková.

Herečka a zpěvačka Petra Vojtková zve do soutěže v krátkém videu: viz zde.

Soutěžiti může každý od června do konce října 2020. Během výletů a dovolených po celé České republice mohou lidé nominovat aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladé, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. O vítězství může nakonec rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha o záchranu nebo úsilí místních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Jako každý rok se soutěží o nejoblíbenější alej a nejkrásnější fotografii.

O nejoblíbenější aleji rozhodnou lidé hlasováním na webu zde. Arnika kompletní výsledky zveřejní v lednu 2021 a ocení všech 14 regionálních vítězů, kteří se mohou těšit na dárkové balíčky s poukazy od Foto Škoda, knihy o památných stromech nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice. Absolutní vítěz jako hlavní cenu obdrží let balonem od Lucky Balon. Nejkrásnější fotografii vyberou patroni ankety. Pro vítěze fotosoutěže je připravena digitální zrcadlovka značky Canon.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost lidí k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Hledejte nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte mladé aleje, které jste vysadili, a o které budete pečovat i v příštích letech. Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.


Zdroj: Jiří Kaňa


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
05.06.2020 15:00
0 +
 

Hlavní zprávy