Březová: Na letošní Krimifest dorazí David Matásek i pražská Filmová filharmonie

I během letošního ročníku festivalu kriminálních filmů a prevence kriminality (3. - 7. 11.) si pořadatelé pro návštěvníky připravili bohatý doprovodný program, kterému budou zcela jistě dominovat hned dvě akce. První zmiňovanou je beseda s českým hercem a představitelem seriálového „Poldy“ Davidem Matáskem. Beseda s ním bude zaměřena nejen na kriminální seriál TV Prima Polda, který se brzy představí divákům s již 5. řadou, ale také na jeho profesní a osobní život.


Moderace besedy se ujme Petr Čimpera. Pořadatelé nadále jednají i o účasti slovenské herečky Jany Kolesárové, která ve výše zmíněném seriálu hraje další z hlavních rolí. Beseda se uskuteční v pátek 5. 11. od 19 hod. v kinosále Kulturního domu a bude na ní navazovat promítnutí vybrané epizody seriálu.

Festival bude, stejně jako předloni, zakončen koncertem filmové hudby. Ten se uskuteční v neděli 7. 11. od 18 hod. a letos na něm zahrají oktet Filmové filharmonie z pražského Rudolfina a zpěvačka Lucie Večeřová. Filmová filharmonie neboli Filmharmonie je profesionální symfonický orchestr, který se věnuje především interpretaci filmové hudby na koncertních podiích. Uskupení vzniklo roku 2013 jako těleso sdružující studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol. Spolu s orchestrem se na pódiu objeví i mladá zpěvačka Lucie Večeřová, která profesionálně zpívá již od svých 10 let. Má za sebou vystoupení s umělci jako jsou Dasha, David Deyl nebo Kristína a úspěšně se účastnila také pěvecké celostátní soutěže The Voice Česko-Slovensko 2019. 

„Filmová hudba sama o sobě má své kouzlo, obzvlášť když je hraná naživo. Diváci se v rámci programu mohou těšit na skladby z oblíbených zahraničních filmů jako je Poslední Mohykán, Titanic, Avatar, Vinnetou, Harry Potter, Volání Divočiny, dále zazní skladby ze seriálového hitu Hra o trůny nebo hned několik písní z oblíbených krimi Bondovek. Řada hudebních čísel bude navíc doplněna o promítání video sekvencí právě z těchto filmů,“ láká na zajímavou akci vedoucí Kulturního domu v Březové Michal Bedeč.

Vstupné na každou ze zmíněných akcí činí 100 Kč a vstupenky lze zakoupit či zarezervovat předem i online na webových stránkách kulturního domu, příp. v Infocentru MěÚ Březová.

KRIMIFEST je unikátním a v regionu jedinečným mezinárodním festivalem s kriminální tématikou. Letos se v Březové uskuteční v týdnu od 3. do 7. listopadu 2021 a organizátoři chystají opět bohatý program. Filmovou část festivalu, která poběží od čtvrtka do neděle, doplní doprovodné akce určené nejen pro veřejnost, ale i pro žáky ZŠ a SŠ z regionu. Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve středu 3. listopadu, kdy se v kinosále uskuteční benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Po celých 5 dní trvání festivalu bude zpřístupněna v prostorách kulturního domu zajímavá výstava od Kriminalistického ústavu s názvem „Drogy – hrozba mezi námi.“ Páteční dopoledne bude patřit programu pod taktovkou Policie ČR, večer výše zmíněné besedě s hercem Davidem Matáskem a v neděli celou akci zakončí výše zmíněný koncert filmové hudby. 


Zdroj: Jana Gogová, Asistentka vedoucího KD a MFC Březová 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy