Březová: Město letos opět nabídne letní kino

Zdejší kino Admira připravuje na následující dva měsíce kromě provozu klasického digitálního kina opět i venkovní promítání, a to hned ve vedlejším amfiteátru. Letní kino zde poprvé provozovali vloni a setkalo se s velkým úspěchem z řad diváků. Na 5 promítnutých filmů dorazilo téměř 400 návštěvníků, což je značný nadprůměr.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

„S loňskou návštěvností jsme byly velmi spokojeni, je třeba říci, že byla tak vysoká i výběrem nasazených filmů a samozřejmě i dobrým počasím, které zatím vždy vyšlo. Promítací dny jsme ponechali na úterky, které se tu ujaly a začátky promítaní jsou plánovány vždy od 21:30 hod.,“ informuje vedoucí kulturního domu a kina Michal Bedeč.

Výhodou letního kina v Březové je rozhodně zázemí, kdy se v amfiteátru nachází lavice pro přibližně 120 osob a v okolí je i dost místa, kam si mohou lidé přinést svoje vlastní deky či židle, navíc hned vedle areálu je místní restaurace, kde si mohou návštěvníci i během filmu zakoupit občerstvení. Filmy se zde promítají na plátno o rozměru 5x3 metry. Vstupné je jednotné 80 Kč a vstupenky jsou v prodeji na místě vždy hodinu před začátkem filmu. Promítání se uskuteční jen za příznivého počasí.

Na letošní léto má kino Admira v plánu celkem 6 promítání - hudební snímek Rocketman 
(7. 7.), českou komedii Přes prsty (21. 7.), americké drama Joker (28. 7.), českou komedii Poslední aristokratka (4. 8.), rodinný film Dolittle (18. 8.) a českou komedii Vlastníci (25. 8.).

Není však vyloučeno, že v případě opětovného vysokého zájmu ze strany diváků pořadatelé přidají během srpna i nějaká mimořádná promítání. Jedno takové se určitě uskuteční v sobotu 1. srpna a půjde o promítání nové české komedie 3Bobule, kterou distributor speciálně uvolnil i pro letní kina, téměř měsíc po premiéře v kamenných kinech. Na toto mimořádné promítání bude cena vstupenky 100 Kč a návštěvníci obdrží k filmu zdarma i pohárek vína. 

Kromě letního kina pokračuje v promítání i klasické digitální kino Admira, které nabízí na letošní léto výběr z nejočekávanějších filmových premiér. Více informací vč. konkrétního programu na webu www.mfc-brezova.cz.


Zdroj:  Jana Gogová, asistentka vedoucího KD a MFC Březová

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb