Březová: Hádka tří mužů vyústila ve střelbu z plynové pistole

Dne 19. října krátce před půlnocí mělo v obci Březová na komunikaci před rodinným domem dojít ke…

obrázek: Březová: Hádka tří mužů vyústila ve střelbu z plynové pistole


Dne 19. října krátce před půlnocí mělo v obci Březová na komunikaci před rodinným domem dojít ke slovní rozepři tří mužů ve věku 43, 44 a 48 let. Hádka postupně vyvrcholila až ve vzájemné napadení.



Třiačtyřicetiletý muž měl údery kovovým řetězem napadnout 48letého muže, kterého zasáhl do hlavy. Napadený muž měl poté vytáhnout plynovou pistoli a několikrát po muži s řetězem vystřelit. Poté ho měl ještě několikrát kopnout, když ležel na zemi a snažil se krýt.

Během incidentu měl třetí, 44letý muž přijít k zaparkovanému vozidlu nejstaršího muže, a dát pěstí do zpětného zrcátka jeho vozidla. I přesto, že se nakonec snažil situaci uklidnit, nepovedlo se mu to, proto na místo zavolal policii. Následně se vrátil zpět na pomoc napadenému 43letému muži, který ležel na zemi. V tu chvíli měl 48letý muž vystřelit i po něm a zasáhnout ho do obličeje. Oba muži, po kterých nejstarší muž střílel, se dali na útěk. Na jednoho z nich ještě muž se zbraní křičel, že ho zabije.

Všichni tři muži během incidentu utrpěli zranění, která si vyžádala lékařská ošetření a z místa byli převezeni vozidly RZS do nemocnice.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 48letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Dále zahájili trestní stíhání 43letého muže. Toho obvinili ze spáchání přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví.

Nejstarší z nich se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl již za přečin výtržnictví potrestán Okresním soudem v Sokolově.

Oběma obviněným mužům hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: Policie ČR #Březová #napadení #hádka #plynová #pistole #odsouzení #výtržnictví #ublížení #vyhrožování #RZS #nemocnice #OS #policie


Další články