Boží Dar: Město zve na Krušnohorský adventní trh

Co si představíte, když se v zimě řekne Boží Dar? Ježíškovo městečko s vánoční atmosférou a spoustou sněhu. Ježíškova cesta s pohádkovými postavičkami a zvířátky. Ježíškova pošta, odkud můžete Ježíškovy poslat dopis. A neodmyslitelně také Ježíškovy vánoční trhy.


Spoustu sněhu vám slíbit nemůžeme, ale o vánoční pohodu a vánoční dárky bude i letos na Božím Daru postaráno! Krušnohorský vánoční trh s místními řemeslníky, výrobci a umělci můžete navštívit v sobotu 3. prosince od 10 do 16 hodin.

Už po více než jedno desetiletí zde najdete výhradně lokální produkty, rukodělné domácí práce, výrobky z přírodních materiálů, staré receptury a výrobní postupy tak, jak je znají v českém i saském pohraničí. I letos provoní Boží Dar cukroví, svařák a další vánoční dobroty. 

Novinkou v programu bude vánoční koncert pěveckého sboru Chorenensemble ze sousedního města Kurort Oberwiesenthalu, a to od 16 hodin v kostele sv. Anny.

Protože k Vánocům patří i betlémy, výtěžek z koncertu věnuje pěvecký sbor na obnovu božídarského betléma, který se nachází v interiéru kostela. Do vánočního projektu se můžete zapojit i vy! Příspěvek na sbírkové konto kostela sv. Anny můžete posílat až do 31.12.2022. 

Bankovním spojením je číslo účtu 13027341/0100, variabilní symbol 3329, specifický symbol 2321.

Ukázky betlémů a jesliček, které vyřezali šikovní krušnohorští řezbáři, naleznete i ve Vlastivědném muzeu Boží Dar po celý rok.

Věříme, že vás návštěva Božího Daru bude inspirovat tipy na krásný vánoční dárek z Krušných hor.

Infocentrum Boží Dar

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
seo uniweb