Aš: Přepadl nezletilého. Chlapci pomohl kolemjdoucí

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání místního třicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

zprávy uniweb weby

Ten měl jít v pondělí 10. února letošního roku v Aši několik ulic za nezletilým chlapcem. Kolem 14. hodiny měl k němu v místním lesoparku přistoupit, zezadu ho chytit a chtít po něm mobilní telefon, který měl chlapec v kapse. Ten mu ho ovšem nechtěl vydat a tak ho měl obviněný povalit na zem a začít mu prohledávat oblečení. Chlapec se měl bránit a křičet u toho o pomoc. To zaregistroval jeden z kolemjdoucích, kterého se obviněný muž zalekl a z místa utekl, aniž by chlapci cokoliv odcizil. Po tomto incidentu doprovodil kolemjdoucí nezletilého chlapce k jeho bydlišti. Ten po příchodu domů řekl celou věc otci, který ihned kontaktoval policii.

Policisté se případem začali okamžitě zabývat a po několika dnech třicetiletého muže zadrželi. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Velké poděkování patří veřejnosti za získané poznatky, které pomohly kriminalistům při zadržení třicetiletého muže.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

seo uniweb