Aš: Demontoval „botičku“ a vozidlem odjel

Policisté z obvodního oddělení Aš sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci místnímu osmačtyřicetiletému muži.

VZP list a pros 2022

V pondělí 19. září byl na osobní vozidlo osmačtyřicetiletého muže soudním vykonavatelem exekuce nainstalován technický prostředek k zabránění pohybu vozidla, tedy tzv. „botička“. Ještě tentýž den ale muž své vozidlo potřeboval a i přesto, že byl exekutorem poučen o nakládání s ním, tak se rozhodl „botičku“ demontovat.

Nejdříve to zkoušel přineseným nářadím, ale tím se mu to nepodařilo a „botičku“ navíc poškodil. Následně vypustil pneumatiku a „botičku“ z ní sundal. Tu poté odnesl do sklepa, dohustil pneumatiku a osobním automobilem z místa odjel. Po vyřízení potřebných soukromých věcí měl muž automobil zaparkovat na parkovišti v jiné ulici.

Když se exekutor o dva dny později dostavil na parkoviště kvůli odtahu vozidla, tak automobil již nenašel a celou věc oznámil na policii. Osmačtyřicetiletý muž následně policistům přiznal, že „botičku“ demontoval a s automobilem odjel. Poškozený technický prostředek k zabránění pohybu vozidla vydal policistům.

V případě prokázání viny hrozí osmačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Jakub Kopřiva


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb