ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Region: Lety z Karlových Varů v ohrožení nejsou

Možná jste v uplynulých dnech zaznamenali informaci o tom, že letecká společnost Smartwings neplánuje v příštím roce provozovat lety z menších regionálních letišť, jako jsou Pardubice, České Budějovice a Karlovy Vary. Cestující se ovšem nemusí bát, že by přišli o oblíbená letecká spojení do přímořských destinací.

0

Včera

Boží Dar: Štola Johannes ukončila sezónu

Poslední „Zdař Bůh“ zaznělo ve štole Johannes v sobotu 30. září. Památka UNESCO na Zlatém Kopci u Božího Daru uzavřela turistickou sezónu 2023. Hornický pozdrav zní rudným revírem Kaff, kde se dobývaly cínové a měděné rudy, od 16. století.

0

Před 2 dny

Ostrov: Borecké rybníky vydají své ryby opět na státní svátek 28. října (TV Západ)

Velký svátek pro místní organizaci Českého rybářského svazu v Ostrově je podzimní výlov Boreckých rybníků, který každoročně pořádají na státní svátek 28. října.

0

Před 2 dny

Cheb: Upravují se zahrady dvou mateřských škol (TV Západ)

Okolí chebských mateřských škol se má postupně vylepšit a modernizovat. V současné době probíhají práce u dvou zařízení, na Divadelním náměstí a Bezručově ulici.

0

Před 3 dny

Chodov: Město si převzalo penzion Harmonie

Chodovský penzion Harmonie je už zcela pod správou Chodova. Město si jej na počátku září převzalo a zastupitelé už odsouhlasili 115 000 korun na základní potřeby a provoz budovy do konce tohoto roku.

0

Před 4 dny

Region: Známe nejlepší osobnost a počin cestovního ruchu Karlovarského kraje

Cestovní ruch patřil během pandemie koronaviru mezi nejvíce zasažené sektory ekonomiky. Karlovarskému kraji se postupně podařilo přilákat turisty zpět a v první polovině letošního roku přivítal rekordní počet návštěvníků. Za tím stojí obrovská práce a úsilí, jež krajští zástupci ocenili při vyhlášení výsledků 1. ročníku Cen cestovního ruchu Karlovarského kraje. Slavnostním večerem v Mariánských Lázních provázeli manželé Adéla Rožek Elbel a Michal Rožek.

0

Před 4 dny

Karlovarský kraj: Další z obcí získá dotaci na přípravu digitálního povodňového plánu

Na zpracování povodňových plánů a jejich digitalizaci, na výstražné a monitorovací systémy či na technická protipovodňová opatření – na to vše přispívá Karlovarský kraj prostřednictvím vypisovaného dotačního programu. Na posledním zasedání schválila Rada Karlovarského kraje poskytnutí příspěvku dalšímu žadateli. Obec Velichov získá 108 tisíc korun na zpracování digitálního povodňového plánu.

0

Před 5 dny

Sokolov: Dárci krve převzali ocenění Zlatý kříž

V klášterním kostele sv. Antonína Paduánského proběhlo významné ocenění dárců krve. Zlatý kříž Českého červeného kříže si letos mohlo převzít 52 dárců krve a krevní plazmy.

0

Před 5 dny

Region: Karlovarská krajská nemocnice uvítala výbor Světové zdravotnické organizace (WHO)

Ve středu 20. 9. 2023 navštívila Nemocnici Karlovy Vary dvanáctičlenná skupina zástupců Světové zdravotnické organizace a zástupců Ministerstva zdravotnictví České republiky. Klíčovým tématem byla péče o uprchlíky.

0

Před týdnem

Karlovarský kraj: Program Medikem na gymplu byl o víkendu oficiálně zahájen

Na úvodním workshopu, který se uskutečnil na Gymnáziu Sokolov v sobotu 23. září, usedlo do lavic na 15 studentů z Karlovarského kraje se zájmem o studium medicíny. V rámci programu je následující tři roky čekají víkendové vzdělávací workshopy, které prohloubí a rozšíří učivo školních vzdělávacích plánů.

0

Před týdnem

Výstava středních škol „Kam po ZŠ“ pomůže s výběrem studia

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Pokud zrovna řešíte, jakou školu si pro následné studium vybrat, využijte této příležitosti a přijďte se na akci podívat.

0

Před týdnem

Region: Oloví se může pochlubit Bílou stuhou za práci s mládeží

Ačkoliv na první pohled působí město Oloví jako zapomenutá lokalita, opak je pravdou. Mají zde vlastní zdravotní středisko, několik obchodů, školku, školu a také celou řadu zájmových kroužků. A právě práce s mládeží přinesla tamnímu úřadu ocenění v soutěži Vesnice roku.

0

Před týdnem

Region: Výstava středních škol „Kam po ZŠ“ pomůže s výběrem studia

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Pokud zrovna řešíte, jakou školu si pro následné studium vybrat, využijte této příležitosti a přijďte se na akci podívat.

0

Před týdnem

Aš: Mokřinští chtějí náves u katolického kostela, studie má vyřešit její podobu

Odbor správy majetku a investic vypsal veřejnou zakázku malého rozsahu na pořízení územní studie lokality u kostela sv. Karla Boromejského v Mokřinách. Studie má řešit území o velkosti cca 4,5 hektaru, z toho veřejné prostranství „Náves u kostela“ je o velikosti cca 7000 m2. Zadavatel předpokládá její dokončení v létě příštího roku.

0

Před týdnem