ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Region: Policisté obdrželi ocenění

V pátek dne 20. května 2022 v dopoledních hodinách se v Karlovarském městském divadle uskutečnilo slavnostní předávání ocenění policistkám a policistům Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

0

Dnes

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 12. týdne 2022 (TV Západ)

Vysílání 20. 05. 2022 - 23. 05. 2022 Před 20 lety 1. 2002 – Sokolov: Dva kruhové objezdy budou asi až příští rok (TV Západ) 2. 2002 – Cheb: Ceny nájemného v městských bytech vzrostou o 4 procenta (TV Západ) 3. 2002 – Cheb: Zájemci si mohou zaevidovat své kolo na Policii (TV Západ)

0

Včera

Cheb: V Sadech míru je přes 70 nově vysazených stromů

V Sadech míru v samotném centru Chebu se v uplynulých týdnech sázelo ve velkém. V parku přibylo přes sedm desítek vzrostlých stromů. Nahradily dřeviny, které musely být v posledních letech kvůli špatnému stavu pokáceny.

0

Včera

Cheb: První finanční pomoc ze schváleného balíku půjde do škol (TV Západ)

Z milionového balíku, které vyčlenilo Zastupitelstvo města Chebu na pomoc příchozím uprchlíkům z Ukrajiny, byla polovina určena na okamžitou pomoc prostřednictvím humanitární sbírky. Druhou polovinu město bude postupně uvolňovat podle potřeb.

0

Včera

Zlatý erb za rok 2022 v kategorii nejlepších webových stránek měst získal Cheb

Na konferenci ISSS (internet ve státní správě a samosprávě) v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byly na pondělním galavečeru 16. května 2022 slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu. Zlatý erb je oblíbenou soutěží o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos proběhl už 24. ročník, ve kterém v kategorii měst zvítězil Cheb.

0

Před 2 dny

Aš: V Nedbalově ulici se dokončuje 27 městských bytů

V Nedbalově ulici pokračují rekonstrukční práce jednoho z křídel bývalé ubytovny a jídelny. V objektu je naprojektováno dohromady 27 nových obecních bytů. Stavba byla zahájena na počátku května loňského roku, dokončena má být dle dodatku č. 4 ke smlouvě o dílo k 31. květnu 2022 (původní termín byl 30. 4. 2022).

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Asistenční centrum funguje v Krajské knihovně (TV Západ)

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině začalo v Karlovarském kraji fungovat hned 1. března v KV Aréně. Během dvou měsíců prošlo centrem 12.732 uprchlíků z Ukrajiny. V počátcích se každodenně v centru odbavovalo několik stovek lidí.

0

Před 4 dny

Region: Nová okružní křižovatka v Sokolově už je v plném provozu

Karlovarský kraj nechal přestavět křižovatku u čerpací stanice ONO v Sokolově. Na financování se podílel společně s městem Sokolov. Na stavební akci, kterou řídila Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, získal příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

0

Před 4 dny

Karlovarský kraj: Zprávy 20. týdne 2022 (TV Západ)

Vysílání 16. 05. 2022 - 20. 05. 2022 1. Karlovy Vary: Asistenční centrum funguje v Krajské knihovně (TV Západ) 2. Sokolov: Hřbitov získá projekt na svou modernizaci (TV Západ) 3. Cheb: Pozemky pro desítku domů v Podhradě jsou v nabídce (TV Západ)

0

Před 4 dny

Region: Města a obce převzaly ceny za úspěch v soutěžích zaměřených na třídění odpadu

Na hrad Loket dnes pozval Karlovarský kraj představitele měst a obcí, které se úspěšně účastnily tradičních soutěží vyhlašovaných v oblasti odpadového hospodářství. Soutěže obcí jsou realizovány v rámci společných projektů Karlovarského kraje a společností EKO-KOM, a.s., ASEKOL a.s. a ELEKTROWIN a.s.

0

Před 5 dny

Ostrov: Péče o stromy z Zámeckém parku

Zámecký park v Ostrově je cenný nejen z historického a architektonického hlediska, ale představuje i vysoce hodnotný vegetační prvek. V současnosti má park přírodně-krajinářský ráz, je hojně využíván k volnočasovým aktivitám. Proto je kladen důraz nejen na estetickou hodnotu, ale je nutné zajistit i odpovídající provozní bezpečnost pod korunami stromů. V minulém roce bylo provedeno zmapování veškeré zeleně a detailní zhodnocení vitality a zdravotního stavu jednotlivých dřevin.

0

Před 6 dny

Region: Pravidelné cesty po kraji zavedly zástupce kraje na Chebsko

Setkání se starosty měst a obcí Karlovarského kraje se tentokrát uskutečnila na Chebsku. Hejtman Petr Kulhánek spolu s radním pro oblast rozvoje venkova Vítem Hromádkem zavítali do Dolního Žandova, Staré Vody a Lázní Kynžvart. Tradičně byly projednány nejpalčivější problémy, se kterými se starostové měst a obcí potýkají.

0

Před 6 dny

Obyvatelé Karlových Varů se letos nemusejí bát skokového nárůstu ceny tepla

Vedení karlovarské radnice zajistilo svým obyvatelům ceny tepla pro letošní rok v dostupné cenové hladině. Zatímco v některých městech tyto ceny prudce rostou, lidé žijící v lázeňském městě se výrazného zvyšování cen bát nemusí. Důvodů je podle náměstka karlovarské primátorky Tomáše Trtka (ANO) hned několik.

0

Před týdnem

Region: Záchranná služba používá telemedicínu

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje se zabývá již několik let využitím telemedicíny v přednemocniční neodkladné péči. Podnětem pro tento výzkum je především nedostatek lékařů, který se postupně prohlubuje. Lékaři v současnosti jezdí k cca 17 % pacientů, zatímco 83 % pacientů ošetřují výjezdové skupiny záchranářů bez lékaře.

0

Před týdnem
MNOZIL BRASS