ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 44. týdne 2020 (TV Západ)

Vysílání 30.10.2020-02.11.2020, 1. 2000 – Cheb: Starosta ocenil bývalé politické vězně, 2. 2000 – Sokolov: Nemocnice žádá radnici o příspěvek 18 milionů, 3. 2000 – Františkovy Lázně: Na stavbě domova pro seniory se budou podílet samaritáni, 4. 2000 – Cheb: Odborníci debatovali o konzervaci hradu, 5. 2000 – Cheb: V galerii U Kamene je k vidění zajímavá putovní výstava, 6. 2000 – Sorkov: Den stavbařů zpestřila zabijačka,

0

Včera

Cheb: Ve městě je opět Rouškomat

Přestože je v chebských lékárnách i na jiných místech roušek dostatek, vedení města, stejně jako na jaře, zprostředkovalo zajištění tzv. „Rouškomatu.“ Díky spolupráci s firmou Pick-up 24 a.s. a vedením obchodního domu Prior, bude od pátku 30. 10. 2020 tento přístroj opět k dispozici občanům města Cheb.

0

Včera

Mariánské Lázně: Ukončení provozu zpívající fontány

Ukončení provozu zpívající fontány v sezóně 2020 se bude konat v sobotu 31.10.2020 v 19:00 hodin, a to vzhledem k zákazu vycházení. Osoby, které chtějí v té době kolonádu navštívit, by se nestihly přesunout do svých domovů. Původní termín byl totiž stanoven na 31.10. ve 20:00 hodin.

0

Včera

Karlovy Vary: Prameny Rusalka a Knížete Václava I jsou dočasně nedostupné

Z důvodu pokračující obnovy Mlýnské kolonády a probíhajících restaurátorských prací jsou uzavřené dva z pěti pramenů vyvěrajících na této kolonádě. Jedná se o prameny Rusalka a Knížete Václava I (tedy vnitřní vývěr). V rámci odborných restaurátorských prací musí být vyměněny výstelky přelivných váz pramenů.

0

Včera

Františkovy Lázně: Střet dvou vozidel

V ulici Ašská ve Františkových Lázních, okres Cheb, došlo k dopravní nehodě bez zranění a bez úniku provozních kapalin - s opatrností průjezdné. Na místě PČR.

0

Včera

Cheb: Jesle a oční stacionář bude od pondělí uzavřen

Podle slov ředitelky organizace Petry Tomkové nelze za současného stavu zajistit provoz stacionáře. V organizaci jsou pozitivně testovány zdravotní sestry a ostatní personál je v pracovní neschopnosti. Z tohoto závažného důvodu bude od pondělí 2. 11. 2020 celá budova stacionáře do odvolání uzavřena.

0

Včera

Chodov: Omezení provozu MŠ

Po projednání současné epidemiologické situace se zřizovatelem a v návaznosti na enormní denní přírůstky COVID pozitivních osob ve městě ředitelka Mateřské školy Chodov, okres Sokolov, příspěvková organizace rozhodla o omezení provozu všech pracovišť školy (dle §3,odst.2, vyhlášky č.14/2005, Vyhláška o předškolním vzdělávání), a to od 2.11.2020 po dobu platnosti nouzového stavu a v závislosti na zahájení výuky v ZŠ.

0

Včera

Cheb: Dodávky balíčků potravin pro seniory pokračují (TV Západ)

Město Cheb v říjnu obnovilo bezplatnou dodávku balíčků se základními potravinami osaměle žijícím občanům ve věku nad 75 let. Smyslem je ochránit seniory jako jednu z nejrizikovějších skupin před možnou nákazou koronavirem v obchodech a nákupních centrech. Balíčky rozváží v současné době čtyři dvoučlenné posádky. Kromě základních základních potravin dostanou senioři také křížovky a také ujištění, že v případě potřeby mají ihned kontaktovat pracovníky úřadu.

0

Včera

Sokolov: Služba Taxiodpad vás zbaví rozměrných věcí (TV Západ)

Nynější podzimní omezení kvůli covidu využívá řada lidí mimo jiné k údržbě nebo renovaci svých obydlí. Odkládání již nepotřebných rozměrných věcí, například nábytku či elektrospotřebičů, k popelnicím je ale přestupek a hříšníkům hrozí vysoké pokuty. Města mají pro podobný odpad zřízené Sběrné dvory. Ten v Sokolově navíc nabízí službu Taxiodpad.

0

Před 2 dny

LIDL stáhl z prodeje výrobek Milbona Brie de Nangis

Výrobce JERMI Käsewerk GmbH informuje o stahování výrobku „Milbona“ Brie de Nangis cca 100g. Laupheim, 28. října 2020. Výrobce JERMI Käsewerk GmbH informuje o stahování výrobku „Milbona“ Brie de Nangis cca 100g s datem spotřeby 31.10.2020 a identifikační značkou DE BW 331 EG.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Střet dvou vozidel

V Karlových Varech, v ulici Plzeňská došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet dvou vozidel.

0

Před 2 dny

Sokolov, Kraslice: Výluka na trati bude o něco delší

Výluka na regionální železniční trati mezi Sokolovem a Kraslicemi, která mělo skončit 31. října, bude o zhruba o půldruhého měsíce delší.

0

Před 2 dny

Chlum: Kraj schválil rozšíření přírodní rezervace (TV Západ)

Rada Karlovarského kraje schválila rozšíření přírodní rezervace Chlum. Ta se rozkládá poblíž obce Chlum u Novosedel v katastru obce Pšov na Karlovarsku u hranic s Plzeňským krajem. Cenné území tak doplní řadu dalších chráněných lokalit v našem kraji.

0

Před 3 dny

Dvaačtyřicet říjnových eknih zdarma

Stačí otevřít níže detail knihy a pak tlačítkem "Ekniha zdarma" vybrat vhodný formát ke stažení.

0

Před 3 dny
SZO