ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Ostrov: Borecké rybníky vydají své ryby opět na státní svátek 28. října (TV Západ)

Velký svátek pro místní organizaci Českého rybářského svazu v Ostrově je podzimní výlov Boreckých rybníků, který každoročně pořádají na státní svátek 28. října.

0

Dnes

Cheb: Upravují se zahrady dvou mateřských škol (TV Západ)

Okolí chebských mateřských škol se má postupně vylepšit a modernizovat. V současné době probíhají práce u dvou zařízení, na Divadelním náměstí a Bezručově ulici.

0

Včera

Chodov: Město si převzalo penzion Harmonie

Chodovský penzion Harmonie je už zcela pod správou Chodova. Město si jej na počátku září převzalo a zastupitelé už odsouhlasili 115 000 korun na základní potřeby a provoz budovy do konce tohoto roku.

0

Před 2 dny

Region: Známe nejlepší osobnost a počin cestovního ruchu Karlovarského kraje

Cestovní ruch patřil během pandemie koronaviru mezi nejvíce zasažené sektory ekonomiky. Karlovarskému kraji se postupně podařilo přilákat turisty zpět a v první polovině letošního roku přivítal rekordní počet návštěvníků. Za tím stojí obrovská práce a úsilí, jež krajští zástupci ocenili při vyhlášení výsledků 1. ročníku Cen cestovního ruchu Karlovarského kraje. Slavnostním večerem v Mariánských Lázních provázeli manželé Adéla Rožek Elbel a Michal Rožek.

0

Před 2 dny

Karlovarský kraj: Další z obcí získá dotaci na přípravu digitálního povodňového plánu

Na zpracování povodňových plánů a jejich digitalizaci, na výstražné a monitorovací systémy či na technická protipovodňová opatření – na to vše přispívá Karlovarský kraj prostřednictvím vypisovaného dotačního programu. Na posledním zasedání schválila Rada Karlovarského kraje poskytnutí příspěvku dalšímu žadateli. Obec Velichov získá 108 tisíc korun na zpracování digitálního povodňového plánu.

0

Před 3 dny

Sokolov: Dárci krve převzali ocenění Zlatý kříž

V klášterním kostele sv. Antonína Paduánského proběhlo významné ocenění dárců krve. Zlatý kříž Českého červeného kříže si letos mohlo převzít 52 dárců krve a krevní plazmy.

0

Před 3 dny

Region: Karlovarská krajská nemocnice uvítala výbor Světové zdravotnické organizace (WHO)

Ve středu 20. 9. 2023 navštívila Nemocnici Karlovy Vary dvanáctičlenná skupina zástupců Světové zdravotnické organizace a zástupců Ministerstva zdravotnictví České republiky. Klíčovým tématem byla péče o uprchlíky.

0

Před 5 dny

Karlovarský kraj: Program Medikem na gymplu byl o víkendu oficiálně zahájen

Na úvodním workshopu, který se uskutečnil na Gymnáziu Sokolov v sobotu 23. září, usedlo do lavic na 15 studentů z Karlovarského kraje se zájmem o studium medicíny. V rámci programu je následující tři roky čekají víkendové vzdělávací workshopy, které prohloubí a rozšíří učivo školních vzdělávacích plánů.

0

Před 5 dny

Výstava středních škol „Kam po ZŠ“ pomůže s výběrem studia

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Pokud zrovna řešíte, jakou školu si pro následné studium vybrat, využijte této příležitosti a přijďte se na akci podívat.

0

Před 6 dny

Region: Oloví se může pochlubit Bílou stuhou za práci s mládeží

Ačkoliv na první pohled působí město Oloví jako zapomenutá lokalita, opak je pravdou. Mají zde vlastní zdravotní středisko, několik obchodů, školku, školu a také celou řadu zájmových kroužků. A právě práce s mládeží přinesla tamnímu úřadu ocenění v soutěži Vesnice roku.

0

Před 6 dny

Region: Výstava středních škol „Kam po ZŠ“ pomůže s výběrem studia

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Pokud zrovna řešíte, jakou školu si pro následné studium vybrat, využijte této příležitosti a přijďte se na akci podívat.

0

Před 6 dny

Aš: Mokřinští chtějí náves u katolického kostela, studie má vyřešit její podobu

Odbor správy majetku a investic vypsal veřejnou zakázku malého rozsahu na pořízení územní studie lokality u kostela sv. Karla Boromejského v Mokřinách. Studie má řešit území o velkosti cca 4,5 hektaru, z toho veřejné prostranství „Náves u kostela“ je o velikosti cca 7000 m2. Zadavatel předpokládá její dokončení v létě příštího roku.

0

Před 6 dny

Chodov: Knihovna je zkolaudovaná, za měsíc přivítá první čtenáře

Zhruba za měsíc si obyvatelé Chodova budou moci jít vypůjčit svou oblíbenou četbu do nové městské knihovny. Ta se veřejnosti představí v pátek 27. října v 10 hodin, na kdy si pro návštěvníky připravila Den otevřených dveří. Ještě před tím je však třeba přestěhovat z původní budovy zhruba 40 000 knih.

0

Před týdnem

Karlovy Vary: První říjnový týden proběhne evropský balneo kongres (TV Západ)

Karlovy Vary se stanou na tři dny, 4. až 6. října evropským centrem lázeňství. Blíží se totiž balneologický kongres, kde už nyní je přihlášeno přes 250 účastníků z 15 států.

0

Před týdnem