ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Sokolov: Bylinkové záhony jsou už ve čtyřech lokalitách

Další záhony s bylinkami umístila společnost SOTES ve městě Sokolov. Nově to je ulicích Křížová, Wolkerova a Seifertova. Vloni se první záhony objevily před Základní školou Švabinského. Celkem si už tedy mohou lidé utrhnout v rozumné míře bylinky pro domácí použití ve čtyřech lokalitách.

0

Dnes

Karlovarský kraj poskytne dotaci na podporu provozu paliativní ambulance

Zastupitelstvo Karlovarského kraje schválilo udělení individuální dotace společnosti LADARA s.r.o. na rozvoj poskytování paliativní péče na území Karlovarského kraje, a to ambulantní formou. Z krajského rozpočtu je vyčleněno 200 tisíc korun.

0

Dnes

Karlovarský kraj: Zprávy 21. týdne 2022 (TV Západ)

Vysílání 23. 05. 2022 - 27. 05. 2022 1. Karlovy Vary: Do Císařských lázní šlo zatím 400 milionů (TV Západ) 2. Sokolov: Závěrečný účet města obavy nepotvrdil (TV Západ) 3. Cheb: Klienti Senior Taxi si od června připlatí 10 korun (TV Západ)

0

Včera

Fotomaraton Aš 150 x jinak/memoriál Pavla Sobotky

Fotomaratonu (20. – 21. 5. 2022), který upořádal spolek Karel Ašler za velké pomoci seskupení fotografů ze Soudkovitosti, se zúčastnilo 23 soutěžících. Ti mohli svou fotografickou kreativitu uplatnit v pěti kategoriích. Umělecké klání se uskutečnilo v rámci oslav 150. výročí povýšení Aše na město.

0

Včera

Krajský projekt na zabezpečení škol se tentokrát zaměří na hlavní budovu Střední školy živnostenské Sokolov

Další etapou pokračuje Karlovarský kraj v projektu, který se zaměřuje na zabezpečení středních škol a školských zařízení na území regionu. Z krajského rozpočtu byla vyčleněna částka ve výši téměř 2,5 milionu korun na zabezpečení vstupů budov Střední školy živnostenské Sokolov.

0

Včera

Region: Sokolov soutěží se Čtyřkou

Soutěž s názvem Stavby Karlovarského kraje se koná i letos. Jedná se o 21. ročník tradiční akce, která v uplynulých 20 letech představila už 559 staveb a návrhů. Ani letos nebude chybět Sokolov, který do soutěže přihlásil pobytové zařízení Čtyřka v Sokolovské ulici.

0

Před 2 dny

Chodov: Evangelický kostel dostane novou fasádu

Opravu fasády a střechy věže evangelického kostela začal připravovat Chodov. Město převzalo od církve svatostánek do své správy na počátku tohoto roku a v rámci rozpočtových změn už vyčlenilo první peníze pro jeho potřeby.

0

Před 3 dny

Region: Policisté obdrželi ocenění

V pátek dne 20. května 2022 v dopoledních hodinách se v Karlovarském městském divadle uskutečnilo slavnostní předávání ocenění policistkám a policistům Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

0

Před 3 dny

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 20. týdne 2022 (TV Západ)

Vysílání 20. 05. 2022 - 23. 05. 2022 Před 20 lety 1. 2002 – Sokolov: Dva kruhové objezdy budou asi až příští rok (TV Západ) 2. 2002 – Cheb: Ceny nájemného v městských bytech vzrostou o 4 procenta (TV Západ) 3. 2002 – Cheb: Zájemci si mohou zaevidovat své kolo na Policii (TV Západ)

0

Před 4 dny

Cheb: V Sadech míru je přes 70 nově vysazených stromů

V Sadech míru v samotném centru Chebu se v uplynulých týdnech sázelo ve velkém. V parku přibylo přes sedm desítek vzrostlých stromů. Nahradily dřeviny, které musely být v posledních letech kvůli špatnému stavu pokáceny.

0

Před 4 dny

Cheb: První finanční pomoc ze schváleného balíku půjde do škol (TV Západ)

Z milionového balíku, které vyčlenilo Zastupitelstvo města Chebu na pomoc příchozím uprchlíkům z Ukrajiny, byla polovina určena na okamžitou pomoc prostřednictvím humanitární sbírky. Druhou polovinu město bude postupně uvolňovat podle potřeb.

0

Před 4 dny

Zlatý erb za rok 2022 v kategorii nejlepších webových stránek měst získal Cheb

Na konferenci ISSS (internet ve státní správě a samosprávě) v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byly na pondělním galavečeru 16. května 2022 slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu. Zlatý erb je oblíbenou soutěží o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos proběhl už 24. ročník, ve kterém v kategorii měst zvítězil Cheb.

0

Před 5 dny

Aš: V Nedbalově ulici se dokončuje 27 městských bytů

V Nedbalově ulici pokračují rekonstrukční práce jednoho z křídel bývalé ubytovny a jídelny. V objektu je naprojektováno dohromady 27 nových obecních bytů. Stavba byla zahájena na počátku května loňského roku, dokončena má být dle dodatku č. 4 ke smlouvě o dílo k 31. květnu 2022 (původní termín byl 30. 4. 2022).

0

Před 5 dny

Karlovy Vary: Asistenční centrum funguje v Krajské knihovně (TV Západ)

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině začalo v Karlovarském kraji fungovat hned 1. března v KV Aréně. Během dvou měsíců prošlo centrem 12.732 uprchlíků z Ukrajiny. V počátcích se každodenně v centru odbavovalo několik stovek lidí.

0

Před týdnem
ČNSO Studio