ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Chodov: Město opraví hrob faráře a mladé lékárnice

Chodov bude pokračovat v obnově významných hrobových míst na svém hřbitově. V plánu má pro letošek renovaci dvou hrobů, a to děkana chodovské farnosti Mons. Wenzla Möckela a mladé lékárnice Herthy Hammerschmidové.

0

Dnes

Karlovarský kraj: Zprávy 21. týdne 2021 (TV Západ)

Vysílání 17.05.2021-21.05.2021, 1. Region: Kraj chce koupit 170 autobusů na CNG (TV Západ), 2. Cheb: Atleti získají nové sektory, vznikne i skatepark (TV Západ), 3. Sokolov: Na Městském koupališti zdraží vstupné (TV Západ), 4. Cheb: Velkoplošné opravy vyjdou na více než 10 milionů (TV Západ), 5. Starý Hrozňatov: Pět zrestaurovaných obrazů se vrátilo na Loretu (TV Západ), 6. Region: Sportovní kluby získají od kraje 10 milionů navíc (TV Západ)

0

Včera

Sokolovsko: Restrukturalizace po ukončení těžby zahrnuje i výstavbu v okolí Medardu

Jedním z projektů spojených s restrukturalizací Sokolovska po ukončení těžby uhlí je i výstavba v okolí jezera Medard. Ta by měla zahrnovat bytové i rodinné domy, rekreační objekty i další stavby. Vůbec první architektonickou studii včetně vizualizací, jak by mohla tato výstavba v jedné z lokalit u jezera vypadat, vytvořili architekti společnosti Bogle Architects.

0

Včera

Region: Otevírají se restaurační zahrádky, fitness a další

Restaurační zahrádky – budou moci otevřít v režimu max. 4 hosté u stolu, pokud nejde o osoby ze společné domácnosti, podmínkou je, aby zákazník byl očkován nebo testován na bázi PCR/POC testů, příp. samotestů nebo prodělal onemocnění COVID-19 (stejně opatření k testování, očkování nebo prodělané nemoci tak platí nadále v některých „kontaktních“ službách, jako jsou kadeřnictví, kosmetika, manikúra či masáž).

0

Včera

2001 – Cheb: Obchvat města získal ocenění (TV Západ)

Významného ocenění se před několika dny dočkal v loňském roce dokončený severní silniční obchvat Chebu. Na brněnském stavebním veletrhu totiž získal v soutěži TOP Invest titul Nejlepší investice roku 2000. V této soutěži, kterou vyhlašují Ministerstva pro místní rozvoj a Průmyslu a obchodu, letos získaly hlavní cenu pouhé dvě stavby, kromě chebského obchvatu pak rekonstrukce Slovanského domu v Praze.

0

Včera

Aš: Markétina dopravní výchova

Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s Policií České republiky vyhlásil minulý rok celostátní výtvarnou a literární soutěž s názvem „Markétina dopravní výchova.“ Do soutěže se zapojily i mateřské školky a základní školy v Karlovarském kraji. Soutěž byla rozdělena do 4 kategorií: 1. kategorie patřila mateřským školám, 2. kategorie byla určena pro 1. stupeň základních škol, 3. kategorie pro 2. stupeň základních škol a 4. kategorie byla literární a určená pro všechny děti základních škol.

0

Včera

Chodov: Zvon sv. Barbora zatím čeká ve skladu

Tři zvony v chodovském kostele svatého Vavřince doplní v letošním roce čtvrtý zvon. Vyrobit ho nechal hornický spolek Solles a nese jméno patronky horníků - svatá Barbora.

0

Před 2 dny

2001 – Cheb: Systém EgroNet slaví jeden rok (TV Západ)

Přeshraniční železniční dopravní systém EgroNet, který spojuje pohraniční oblasti České republiky se sousedním Německem, má za sebou první rok své existence. Při této příležitosti se na slavnostní cestu moderním vlakem RegioSprinter z Plavna přes Hof na chebské nádraží vydali představitelé státní správy měst i dopravců z obou stran hranice.

0

Před 2 dny

Pošťák Ondřej hledá v Karlových Varech a okolí

Pokud máte dojem, že někoho z hledaných - viz níže, znáte, pište na e-mail: postaprotebe@ceskatelevize.cz či volejte telefon: 257 289 589.

0

Před 2 dny

Akce Daruj krev s komorou přilákala 61 dárců krve

Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje zorganizovala celokrajskou akci Daruj krev s komorou, která přilákala do transfúzních stanic v kraji celkem 61 dárců, z nichž 45 přišlo darovat krev úplně poprvé.

0

Před 3 dny

Noční pátrací akce v okolí Nejdku v Krušných horách

Sedmičlenná skupina zkušených trampů s dobrým vybavením se ve čtvrtek ráno vydala na pěší túru se startem v Hroznětíně a cílem na Tisovském vrchu zvaném Pajndl, kde plánovali přespání v přírodě. Trasu měli dobře naplánovanou. Na začátku se jeden člen skupiny opozdil a dohodl se s kamarády, že půjde po domluvené trase a sejdou se v cíli.

0

Před 3 dny

KKN znovu umožní návštěvy svých pacientů

Od pondělí bude možné opět navštěvovat pacienty Karlovarské krajské nemocnice. Bude však nutné dodržovat přísné hygienické podmínky a stanovená pravidla.

0

Před 3 dny

2001 – Cheb: Spor ohledně pronájmu Dragounu pokračuje (TV Západ)

Ani mimořádné zasedání městského Zastupitelstva nevyřešilo spor, který se kvůli pronájmu tržnice Dragoun rozhořel mezi radnicí a vietnamskou společností Lanzaro. Předmětem sporu je vlastnictví dřevěných stánků a dalších současných staveb.

0

Před 3 dny

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 20. týdne 2021 (TV Západ)

Vysílání 14.05.2021-17.05.2021, 1. 2001 – Cheb: Spor ohledně pronájmu Dragounu pokračuje (TV Západ), 2. 2001 – Sokolov: Den IZS měl velký úspěch (TV Západ), 3. 2001 – Cheb: Systém EgroNet slaví jeden rok (TV Západ), 4. 2001 – Sokolov: Náměstí ožilo svodem Májovnic (TV Západ), 5. 2001 – Cheb: Obchvat města získal ocenění (TV Západ), 6. 2001 – Cheb: Domácí fotbalisté prohráli s Vejprnicemi 2:6 (TV Západ)

0

Před 4 dny
uniweby