ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

2004 – Cheb: Město hledá využití pro areál bývalého pivovaru (TV Západ)

Zchátralý areál bývalého pivovaru, později velkoskladu v chebské Šlikově ulici, bude možná srovnán se zemí. Městu Cheb se už několik let nedaří najít vhodného nájemce. Radnice přitom areál ležící přímo v centru již jednou prodala, a to zhruba před deseti lety.

0

Dnes 1 Editor

Aš: Odcizil přibližně 13 tisíc litrů pohonných hmot

Chebští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání čtyřiapadesátiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěry.

0

Včera 3 Admin

8 tipů, jak zrychlit internetové připojení

Je vaše připojení pomalejší a pomalejší? Na vině může být hned několik faktorů. S našimi tipy si internet rázem zrychlíte, aniž byste museli přemýšlet nad pořízením nového tarifu.

6

Včera Mediální skupina Region24

2004 – Sokolov: Finanční podpory se dočkají všechny speciální třídy (TV Západ)

Sokolovská radnice chce od příštího roku začít finančně podporovat všechny třídy se speciální a rozšířenou výukou na základních školách. Doposud byly financovány pouze třídy se sportovním zaměřením.

0

Před 2 dny 1 Editor

Region: Tématem veřejného vysokého školství v Karlovarském kraji se zabývá již i vládní úroveň

Vedení Karlovarského kraje se snaží na všech relevantních fórech připomínat a projednávat potřebu veřejného vysokoškolského vzdělávání v regionu. Tato snaha již přináší své ovoce, protože tématem se zabývá Výbor pro regionální politiku na vládní úrovni.

0

Před 2 dny 3 Admin

Region: Karlovarští celníci provedli od začátku letošního roku 25 kontrol provozování hazardních her

Příslušníci odboru Dohledu se v karlovarském regionu mimo jiné od ledna do června zaměřili také na provozování hazardních her. Ve 25 případech provedli kontrolu u legálních provozovatelů. 13 případů již uzavřeli, v 8 případech s pozitivním výsledkem, u dalších 12 kontrol stále řízení probíhá. V průběhu 1. pololetí letošního roku nebylo v karlovarském regionu zjištěno nelegální provozování hazardních her.

0

Před 2 dny 3 Admin

Luby: Stavba výjezdové stanice záchranářů začne v srpnu (TV Západ)

Po letech příprav a změn se zdravotní záchranáři z Lubů v srpnu konečně dočkají zahájení stavby nového zázemí. Výjezdová stanice by měla vyrůst v jižní části města u hlavní silnice a na realizaci je poskytnuta evropská dotace z IROPu ve výši 85 %.

0

Před 3 dny 1 Editor

Region: Dvouměsíční výluka na trati Plzeň - Cheb, vlaky budou nahrazovat autobusy

Výluka začne už zítra ráno dne 23. července 2024 v 7:45 hod. a bude trvat až do 15:00 hodin dne 20. září 2024.

0

Před 3 dny 3 Admin

2004 – Cheb: Kulturní léto zahájilo koncertem amerického dua (TV Západ)

Vystoupením kytarového dua Jiří Svoboda a Fred Benedetti odstartovala série koncertů chebského kulturního léta, která se letos koná ve dvoře za Základní uměleckou školou v Židovské ulici.

0

Před 4 dny 1 Editor

Region: Trendy v cestovním ruchu řeší nová koncepce Kraje (TV Západ)

Karlovarský kraj věnuje velkou pozornost rozvoji cestovního ruchu a po koncepci na roky 2018 – 2023 nyní dokončuje tento základní programový dokument na další, tentokrát sedmileté období do roku 2030.

0

Před 4 dny 1 Editor

Ostrov: Dětský festival ukáže premiéry filmů, zapojí i umělou inteligenci (TV Západ)

Úvodní tisková konference k 56. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově se uskutečnila ve čtvrtek 20. června ve zdejším Domě kultury. Letošní ročník, který proběhne ve dnech 22. až 27. září, se musí vypořádat s chystanou komplexní rekonstrukcí využívaných prostor.

0

Před 5 dny 1 Editor

Region: Řidiči se dočkají modernizace silnice v úseku důl Jeroným – Podstrání

Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (dále KSÚS) v prvním čtvrtletí příštího roku zahájí práce na projektu „Modernizace silnice důl Jeroným – Podstrání“, které budou rozděleny do dvou částí. Celkové předpokládané náklady stavby jsou více než 108 milionů korun, projekt bude financován z evropských peněz v rámci Integrovaného regionálního operačního programu pro programové období 2021-2027 a z rozpočtu KSÚS.

0

Před 5 dny 3 Admin

2004 – Cheb: V Galerii 4 vystavuje bretaňský fotograf Bernard (TV Západ)

V chebské Galerii 4 byla v pátek 16. července slavnostně zahájena výstava bretaňského fotografa Jeana-Loup Bernarda. Osmačtyřicetiletý autor je členem Asociace bretaňských umělců La Veduta a jeho tvorba je zastoupena například v Regionálním institutu v Nancy nebo v Bibliotheque de France.

0

Před 5 dny 1 Editor

Loket: Mistrovství světa v motokrosu, policisté zvýšili výkon služby

Jako každý rok, tak i v tom letošním se v Lokti koná Mistrovství světa v motokrosu ve třídách MXGP a MX, a to již o tomto víkendu ve dnech 20. – 21. července 2024. Fanoušci se do motokrosového areálu Loketských serpentin sjíždí nejen z České republiky, ale i z různých koutů světa. Tohoto sportovního víkendu se každý rok účastní tisíce návštěvníků.

0

Před 5 dny 3 Admin
Vizovické Trnkobraní 2024