ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Region: Minulý pátek byla udělena Křesadla za rok 2020

Dobrovolníků a lidí pomáhajících v našem kraji je nespočet. Některé navrhli do nominace o každoroční ocenění Křesadlo blízcí, někteří si přáli ponechat své dobré skutky v utajení. I přesto, že bylo vybíráno pouze ze zlomku hrdinů, bylo to rozhodování obtížné, avšak nebylo nemožné.

0

Dnes

2011 – Sokolov: Dobrovolní hasiči dostali odměny (4397) (TV západ)

Zástupci čtyř jednotek dobrovolných hasičů ze Sokolovska přijali pozvání na radnici města Sokolova. Zde jim vedení města předalo věcné dary jako výraz uznání za pomoc při letošních povodních.

0

Dnes

Cheb: Jak bude vypadat lokalita bývalých kasáren?

Na dnešním zasedání zastupitelstva bude projednávána studie komplexu kasáren na Špitálském vrchu. V 16.30 hodin bude na facebookovém účtu města Chebu živě přenášen přenos z projednávání záměru.

0

Dnes

Karlovarský kraj hlásí 200 tisíc vyočkovaných dávek vakcín proti COVID-19

V Karlovarském kraji byla v pondělí 21. června 2021 podána dvoustá tisící dávka očkování proti COVID-19. Téměř 70 tisíc lidí z celkového počtu 292 094 (31. 3. 2021) už je plně očkováno oběma dávkami. Nejvyšší proočkovanost eviduje kraj v seniorských skupinách občanů 70 a 80+.

0

Včera

Sokolov: Dnes je ve městě protidrogový vlak

Na jeden den se zastaví při svém putování protidrogový vlak v rámci projektu Revolution Train. Přístupný bude ve středu 23. června, a to pro školy i pro veřejnost a na této preventivní akci se podílí i městská policie a město Sokolov. Část dne je vyhrazena výhradně pro školy, odpoledne od 15:30 do 18:00 si může přijít prohlédnout expozici protidrogového vlaku i veřejnost.

0

Včera

2011 – Cheb: Boj proti hazardu bude pokračovat (4392) (TV Západ)

Úplné zrušení výherních automatů a důsledné zpoplatnění těch stávajících chce realizovat město Cheb dvěma vyhláškami. Jednak novelou té loňské říjnové a také jednou zcela novou. Vloni přijatá vyhláška měla za úkol zpoplatnit videoloterijní terminály, které vytlačují původní výherní hrací přístroje.

0

Včera

Cheb: Dobrovolní hasiči oslavili 75. výročí založení (TV Západ)

Na chebském hradě se v sobotu 19. června uskutečnily oslavy 75. výročí založení dobrovolných hasičů z Hájů. SDH Cheb-Háje byl založen 16. června. 1946.

0

Před 2 dny

Magisterské studium učitelství pro 1. stupeň otevře ZČU v kraji už na podzim

O dalším rozšíření aktivit Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) na území Karlovarského kraje jednali zástupci vedení s rektorem ZČU Miroslavem Holečkem a děkany i proděkany jednotlivých fakult. Už v novém akademickém roce 2021/2022 chce Fakulta pedagogická ZČU otevřít v Chebu studium učitelství pro 1. stupeň ZŠ, v plánu má akreditaci dalších studijních programů v Karlovarském kraji.

0

Před 2 dny

Cheb: Město zajišťuje sekání trávy podle kapacitních možností

Sekání trávy v intravilánu města je každoročně spojeno s množstvím stížností občanů. Ani v letošním roce tomu není jinak. Aktuální klimatické podmínky nahrávají rychlejšímu růstu trávy. Firmy, které pro město zajišťují seč, se potýkají s nedostatkem pracovních sil a v důsledku toho řeší město téměř každodenně stížnosti od občanů.

0

Před 2 dny

Sokolov: Jeden ředitel se rozloučil, druhý se představil

Symbolické střídání stráží v Nemocnici Sokolov se odehrálo v úterý 22. června na radnici, když se přišel rozloučit dosavadní ředitel Jaroslav Kratochvíl a současně se představila ředitelka nová, kterou bude od 1. července Jitka Samáková. Oba přijala starostka Renata Oulehlová s místostarostou Ladislavem Sedláčkem, aby Jaroslavu Kratochvílovi poděkovali a Jitku Samákovou v Sokolově přivítali.

0

Před 2 dny

Karlovarský kraj: Zprávy 26. týdne 2021 (TV Západ)

Vysílání 21.06.2021-25.06.2021, 1. Cheb: Dobrovolní hasiči oslavili 75. výročí založení (TV Západ), 2. Sokolov: Symfonici rozezněli sídliště Michal (TV Západ), 3. Cheb: Zastupitelé budou jednat o bývalých kasárnách (TV Západ), 4. Sokolov: Čtvrtmaraton ovládli Sedněv a Šteinfeldová (TV Západ), 5. Cheb: Systém podpory aktivit se zjednodušil a dostal více peněz (TV Západ)

0

Před 3 dny

SZPI zjistila v tržní síti falšované šunky z dovozu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti dvě šarže šunky z dovozu falšované sníženým obsahem masa o cca 10 % oproti informaci na obalu.

0

Před 3 dny

Jste rádi aktivní a nevyhýbáte se diskusi? Staňte se členy Krajského parlamentu dětí a mládeže

Poprvé v historii by měl začít v našem regionu pracovat Krajský parlament dětí a mládeže Karlovarského kraje. Jeho cílem je zapojení mladých lidí do dění ve společnosti. Parlament by fungoval jako samosprávný orgán žáků základních, středních škol a gymnázií nacházejících se v regionu. Své zázemí by měl na Krajském úřadě Karlovarského kraje.

0

Před 4 dny

Cheb: Závlahové vaky jsou cílem nenechavců

Během května a června bylo instalováno v Chebu 578 závlahových vaků na stromy. Značné množství je však v průběhu sezony odcizeno nebo poničeno vandaly

0

Před 4 dny
netConcert