ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovy Vary: Odchytové zařízení na divočáky bylo instalováno v Drahovicích

Lázeňské lesy Karlovy Vary umístily v úterý 25. ledna v Drahovicích odchytové zařízení na prasata divoká. Městská část je pro divočáky oblíbenou lokalitou, kam se pravidelně vrací nejen v noci, ale občané se tu s nimi setkávají běžně i přes den. Okolí pasti bude označeno výstražnými cedulemi, přesto je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby se ke kleci nepřiblížili volně pobíhající psi nebo děti. Do zařízení i v jeho okolí bude pravidelně kladena návnada. Odchycený divočák bude usmrcen. Pokud se sys

0

Dnes

Cheb: VOŠka bude mít nové prostory v Jiráskově ulici (TV Západ)

Chebská Vyšší odborná škola, která je součástí Střední zdravotnické školy, se již brzy přestěhuje do samostaných prostor v Jiráskově ulici. Od 1. února přejde budova s pozemkem, který dosud užívá Integrovaná střední škola Cheb do správy zdravotnické školy.

0

Dnes

Sokolov: Město si cení práce klubu s mladými fotbalisty

Podpora mládežnickému fotbalu v Sokolově, současný stav sportovišť, plán rekonstrukce zázemí klubu FK Baník Sokolov a spolupráce se ZŠ Pionýrů (sportovní fotbalové třídy) a ISŠTE Sokolov. O tom všem se debatovalo při setkání zástupců fotbalu, ředitelů škol a vedení města Sokolov.

0

Včera

Cheb: Na uskutečnění Mega nápadů je připraveno pět milionů korun

Návrh se musí týkat úprav veřejných prostor na území města a musí mít přínos pro město a jeho občany. Realizace návrhu musí být v kompetenci města.

0

Včera

Karlovy Vary: Modernizace rezonance vyšla na 20 milionů korun (TV Západ)

Ve středu 19. ledna se v pavilonu B Karlovarské krajské nemocnice uskutečnilo představení modernizované magnetické rezonance, která bude sloužit zdejšímu Radiodiagnostickému oddělení. Upgrade po desetiletém provozu zařízení přináší vylepšení přenášeného signálu z přístroje s pacientem do počítače.

0

Včera

Karlovarský kraj: Zprávy 04. týdne 2022 (TV Západ)

Vysílání 24.01.2022 - 28.01.2022 1. Karlovy Vary: Modernizace rezonance vyšla na 20 milionů korun (TV Západ) 2. Cheb: VOŠka bude mít nové prostory v Jiráskově ulici (TV Západ) 3. Sokolov: Čtyřka přijala první klienty (TV Západ) 4. Region: To byl rok 2021 – červenec až září (TV Západ)

0

Před 2 dny

Od požáru evangelického kostela v Aši uplynulo 62 let

Dne 19. 1. 1960 do základů vyhořel evangelický kostel svaté Trojice v Aši. K této smutné události, znamenající zkázu zdejší nejvýznamnější stavby, vytvořil před časem dokument Milan Vrbata, tiskový mluvčí ašské radnice.

0

Před 3 dny

Františkovy Lázně: Majitelé jízdních kol mohou mít své kolo pod kontrolou

Již v minulosti Městská policie Františkovy Lázně nabídla a stále nabízí majitelům jízdních kol možnost jejich zaregistrování do informačního systému městské policie. Cílem této evidence je maximálně pomoci občanům s ochranou jejich majetku a snížit počet krádeží. V případě, že dojde ke ztrátě, pomůže tato evidence zlepšit pátrání po odcizených kolech.

0

Před 3 dny

Karlovarský kraj vydal odborné publikace o vzácných houbách a drahých kamenech v regionu

O tom, že příroda Karlovarského kraje skrývá řadu skvostů a zajímavosti, svědčí nové odborné publikace zaměřené na ohrožené houby a drahé kameny, jež je možné nalézt na území našeho regionu. Právě tyto publikace vydal Karlovarský kraj.

0

Před 4 dny

Cheb bude mít novou jednotnou vizuální identitu

Zástupci města se rozhodli pro nový a komplexní vizuální styl a oslovili ke spolupráci odbornou organizaci CZECHDESIGN, která měla na starosti podobné soutěže například pro Kadaň, Litoměřice, Prahu 3 i další města. Cheb je totiž jedním z mála větších měst v regionu, které jednotný vizuální styl zatím nemá.

0

Před 4 dny

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 03. týdne 2022 (TV Západ)

Vysílání 21.01.2022 - 24.01.2022 Před 20 lety 1. 2002 – Cheb: Za viaduktem má vzniknout 96 malometrážních bytů (TV Západ) 2. 2002 – Sokolov: Město vytvoří družstvo kvůli 58 novým bytům (TV Západ) 3. 2002 – Cheb: V knihovně vzniklo zvukové oddělení pro nevidomé (TV Západ)

0

Před 5 dny

Karlovy Vary: Modernizovaná magnetická rezonance v nemocnici umožňuje rychlejší diagnostiku

Karlovarská krajská nemocnice spustila v novém roce v Nemocnici Karlovy Vary provoz komplexně modernizované magnetické rezonance. Tzv. „dStream upgrade“ tohoto přístroje představuje řadu výhod od kvality zobrazení až po urychlení procesu vyšetření.

0

Před 5 dny

Region: To byl rok 2021 – duben až červen (TV Západ)

Chebské muzeum muselo kvůli vládním opatřením zrušit už druhý oblíbený Velikonoční jarmark. Vzniklo proto pásmo šesti videí, ve kterých se přibližují jednotlivé dny, jež předcházejí tomu nejznámějšímu – Velikonočnímu pondělí. Kromě obyčejů a řady drobných krajových zvyklostí si diváci mohli vyzkoušet pečení nádivky a jiných dobrot spojených s Velikonocemi.

0

Před 5 dny

Mariánské Lázně lákají na zimní sporty

Mariánské Lázně lákají na zimní dovolenou nejen svou celoroční možností zlepšit si zdraví a absolvovat celou řadu cenných procedur, které napomáhají k posílení imunitního systému. Mariánské Lázně byly vždy předmětem zájmu o zimní sporty. A to není náhoda, protože právě zimní sporty mají ve městě dlouhou tradici a zajímavou historii.

0

Před 5 dny
ČNSO Studio