ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Region: Číst nejmenším se vyplatí. Myslí si to i kraj, který podpoří projekt S knížkou do života

O tom, že čtení dětem přináší celou řadu benefitů pro jejich následný vývoj, není sporu. Dokládá to nejedna vědecká studie a stejný názor zastává i vedení Karlovarského kraje. Proto se také letos rozhodlo podpořit projekt S knížkou do života, který je realizovaný knihovnami po celém našem regionu.

0

Dnes 3 Admin

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

0

Včera Lenka Hubingerová

Karlovy Vary: K Tržnici se po zimní odmlce opět vracejí farmáři

V Karlových Varech začíná v pátek 12. dubna nová sezona farmářských trhů. Organizaci bude opět zajišťovat městská společnost KV City Centrum, která na prostranství před Tržnicí ve Varšavské ulici pozve farmáře celkem sedmnáctkrát. Prodej bude začínat vždy v 9 hodin a skončí tradičně s vyprodáním zásob.

0

Včera 3 Admin

Sokolov: Okolí OD Ural střeží od dubna bezpečnostní agentura

Nepořádek a bezdomovci kolem obchodního domu Ural. To bylo hlavní tématem jednání mezi zástupci vedení města a spoluvlastníky objektu „Stavebně technické zázemí a také nabídka některých služeb bohužel přitahují bezdomovce, kteří znečišťují jak okolí, tak i interiéry obchodního centra,“ podotýká starosta Sokolova Petr Kubis. Právě opilí bezdomovci a nepořádek pak podle něj způsobují to, že se řada lidí Uralu raději obloukem vyhne.

0

Před 2 dny 3 Admin

Ostrov: Město zprovoznilo nový platební terminál ve Dvoraně

Od 1.4. 2024 byl spuštěn do zkušebního provozu nový platební terminál, díky kterému zaplatíte např. poplatky za doklady typu občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas. Dále bude možno platit poplatky za evidenci motorových vozidel, zkoušky k získání řidičského průkazu, některé matriční poplatky či poplatky ze psů a postupem času přibydou další možnosti plateb.

0

Před 2 dny 3 Admin

Karlovarský kraj: Již známe výsledky soutěže Dobrota Karlovarského kraje

Osmý ročník soutěže Dobrota Karlovarského kraje zná své vítěze. Rozhodla o nich hodnotitelská komise, která se k vyhodnocení sešla v prostorech Střední školy živnostenské v Sokolově. Předmětem hodnocení byla chuť, vzhled, obal, originalita a prospěšnost produktu.

0

Před 3 dny 3 Admin

Karlovy Vary: V dubnu a květnu proběhne svoz objemného odpadu

V nadcházejících týdnech se můžete pohodlně zbavit objemného odpadu. S jeho odvozem vám pomůže město. Na více než šesti desítkách stanovišť budou v průběhu dubna a května postupně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery určené pro odložení nepotřebných věcí z domácností. Do nádob je možné vyhodit komunální odpad větších rozměrů, který se nevejde do běžných popelnic.

9

Před 4 dny 3 Admin

Sokolov: Husovy sady a Zámecký park dostanou nové povrch cest (TV Západ)

Dva sousedící parky, které tvoří základní zelené plochy v centru Sokolova, dostanou nové povrchy cestní sítě. Sokolovské technické služby SOTES by měly do konce letošního roku vyměnit za 5,5 milionu korun pěšiny v Zámeckém parku.

11

Před 4 dny 1 Editor

Ostrov: Výstavba zázemí pro dobrovolné hasiče jde do finiše (TV Západ)

V Ostrově přibude v nejbližších týdnech do zdejšího centra záchranného systému další objekt. Po nedávno dokončené a zkolaudované stanici krajských profesionálních hasičů a výjezdové základny zdravotnických záchranářů to bude zbrojnice dobrovolných ostrovských hasičů.

12

Před 5 dny 1 Editor

Cheb: Tři opatření mají postupně zlepšit dopravu a parkování (TV Západ)

Problematika dopravy ve městě a parkování je především v sídlech s rozsáhlým historickým centrem realitou v řadě míst našeho kraje. Výjimkou není ani Cheb, kde radnice chystá několik opatření na zlepšení situace.

3

Před 5 dny 1 Editor

Region: Kraj letos dvojnásobně navýší dotace na památky (TV Západ)

Karlovarský kraj letos rozdělí na záchranu kulturních památek a památkově hodnotných objektů dvojnásobný objem financí. Každoročně přitom vlastníkům pošle zhruba 20 milionů korun.

7

Před 6 dny 1 Editor

Chodov: Začal další ročník participativního rozpočtu

Chodovský participativní rozpočet jde do dalšího kola. V těchto dnech odstartoval jeho už třetí ročník, na nějž město má připravené dva miliony korun.

8

Před týdnem 3 Admin

Cheb: Začala rekonstrukce další části Lesní ulice na Skalce

V tomto týdnu byla zahájena druhá etapa celkové rekonstrukce Lesní ulice na sídlišti Skalka. Rozdělena bude do tří fází, přičemž letos se zrealizuje první fáze a zbylé dvě by měly přijít na řadu v následujících dvou letech.

5

Před týdnem 3 Admin

Region: Hejtman předal ceny vítězům výtvarné soutěže pro seniory

Letošní ročník výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“ byl bezesporu výjimečný. Za celou historii konání soutěže se do něj přihlásilo nejvíc účastníků. Celkem 80 výtvarníků z našeho regionu usilovalo o vítězství. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek společně s ředitelem Galerie umění Karlovy Vary Janem Samcem včera předali ceny 9 z nich.

8

Před týdnem 3 Admin