ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Chodov: Knihovna je zkolaudovaná, za měsíc přivítá první čtenáře

Zhruba za měsíc si obyvatelé Chodova budou moci jít vypůjčit svou oblíbenou četbu do nové městské knihovny. Ta se veřejnosti představí v pátek 27. října v 10 hodin, na kdy si pro návštěvníky připravila Den otevřených dveří. Ještě před tím je však třeba přestěhovat z původní budovy zhruba 40 000 knih.

0

Dnes

Karlovy Vary: První říjnový týden proběhne evropský balneo kongres (TV Západ)

Karlovy Vary se stanou na tři dny, 4. až 6. října evropským centrem lázeňství. Blíží se totiž balneologický kongres, kde už nyní je přihlášeno přes 250 účastníků z 15 států.

0

Včera

Sokolov: Den horníků podpořil tradice a nabídl pestrý program (TV Západ)

Letošní Den horníků v Sokolově provázelo mimořádně slunečné počasí. V sobotu 16. září se tradičně vydal průvod z areálu Sokolovské bytové. V čele šli praporečníci z Městské policie a sokolník se sokolem a psem.

0

Před 2 dny

Region: Nominujte do soutěže alej, která vás chytla za srdce

Najít nejkrásnější stromořadí, upozornit na ta, kterým hrozí zánik, či představit mladé aleje, jež lidé do krajiny vysadili teprve nedávno. To je cílem ankety Alej roku, kterou pořádá spolek Arnika již 13. rokem. Nominace je možné odevzdávat do 26. října, tak neváhejte a přihlaste své oblíbené stromořadí.

0

Před 2 dny

Cheb: Místostarosta Pospíšil jednal v Berlíně o elektrifikaci trati na Norimberk

Na spolkovém ministerstvu zahraniční v Berlíně proběhlo jednání o zlepšení dopravního propojení Německa a České republiky. Karlovarský kraj na něm zastupoval místostarosta Chebu Michal Pospíšil.

0

Před 2 dny

Moser slaví zahraniční úspěch, český křišťál mohou zákazníci obdivovat v londýnském obchodním domě Harrods

Výrobky tradiční karlovarské sklárny Moser jsou nově k vidění ve slavném obchodním domě Harrods v Londýně. Společně s britskou firmou Carrs Silver Sheffield sklárna představuje své nadčasové produkty, jako je např. váza Montagne nebo nápojový set Paula, v kombinaci se stříbrnými příbory. Spojením produktů dvou rodinných podniků s hlubokými historickými kořeny vzniká unikátní expozice s nádechem luxusu a noblesy.

0

Před 3 dny

Region: Výtvarná soutěž pro děti na téma „Kraj budoucnosti“ zná své vítěze

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak bude Karlovarský kraj vypadat v budoucnosti? Pokud ne, tak děti z našeho regionu to udělaly, a k tomu všemu se ještě pokusily ztvárnit svoji vizi na papír. Nejoriginálnější a nejpovedenější práce dnes ocenil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek společně s edukátorkou Galerie umění Karlovy Vary Kamilou Müllerovou hodnotnými dárky v podobě mobilních telefonů, tabletů, bezdrátových sluchátek a poukazů na výtvarný workshop.

0

Před 4 dny

Sokolovsko: Domácí péče v Dolním Rychnově jezdí za pacienty už třicet let

Domácí péče v Dolním Rychnově jezdí za svými pacienty do jejich domácností už třicet let. Výročí oslavili v zahradě domova pro seniory a léčebny, kde domácí péče sídlí. Vzácnými hosty tu byli senátor Miroslav Balatka a sokolovský starosta Petr Kubis.

0

Před 4 dny

Karlovy Vary: Prohlídka Císařských Lázní a Sparkasse byla velkým víkendovým tahákem

Tradiční podzimní Dny evropského dědictví letos v Karlových Varech lákaly na prohlídku Císařských Lázní a budovy Sparkasse (bývalá Spořitelna) vedle Vřídelní kolonády. O prohlídku obou zrekonstruovaných staveb byl rekordní zájem, přičemž do Císařských Lázní zamířilo 1085 návštěvníků.

0

Před 5 dny

Ministerstvo zdravotnictví: Situace s onemocněním covid-19 je stabilizovaná

S blížícím se podzimem ale dbejte na prevenci a očkujte se.

0

Před 6 dny

Připravte si žádosti, kraj vyhlásil dotační programy v oblastech vzdělávání, kultury a sportu

Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zářijovém zasedání schválilo vyhlášení dotačních programů v oblastech jako je vzdělávání, sport a kultura. Žadatelé se již nyní mohou seznámit s podrobnými pravidly jednotlivých dotačních programů na webu kraje, přičemž příjem žádostí bude spuštěn v druhé polovině měsíce října.

0

Před 6 dny

Karlovy Vary: Žáci keramky absolvovali letní stáže s programem Erasmus+

Na přelomu června a července se uskutečnila třítýdenní stáž osmi fotografů a grafiků Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary ve firmě NOAVI ve španělské Seville. Hlavním cílem projektu bylo vytipovat místní lokalitu a navrhnout možnosti jejího vylepšení.

0

Před týdnem

Ostrov: Stovka strojů z třetího Fichtl Cupu vyjela na spanilou jízdu (TV Západ)

Krušnohorský fichtl cup je název akce, jejíž třetí ročník se konal v Ostrově v sobotu 2. září. Setkání milovníků především dvoutaktních motorů pořádané rodinou Dubových a jejich kamarádů a kolegů se opět setkalo s mimořádným zájmem.

0

Před týdnem

Chodov: Lékařský dům má navýšit počty ordinací ve městě

Po řadě desetiletí by mohl nárožní dům ve Staroměstské ulici, odkud se za pár týdnů definitivně odstěhuje městská knihovna, opět sloužit zdravotnictví. Budovu z roku 1911, kde šedesát let sídlila lékárna, chce město zrekonstruovat na takzvaný lékařský dům.

0

Před týdnem
Škoda Scala Fresh - Teď to klapne