ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovarský kraj: Zprávy 05. týdne 2021 (TV Západ)

Vysílání 25.01.2021-29.01.2021, 1. Region: Kraj představil plán vakcinace proti Covid-19 (TV Západ), 2. Cheb: Lidé opět mohou podávat Meganápady (TV Západ), 3. Sokolov: Dvě budovy u Alfy šly k zemi (TV Západ), 4. Karlovy Vary: Město připraví studii využití bývalé vodárny (TV Duha)

0

Včera

Region: Nové moderní vlaky vyjedou v polovině letošního roku

Novými moderními vlaky RegioPanter se už od poloviny letošního roku svezou cestující na trase z Plzně do Mariánských Lázní, Chebu a Karlových Varů. Pro České dráhy je vyrábí společnosti Škoda Transportation a Škoda Vagonka. V prosinci se testovaly ve výrobě dvě jednotky, aktuálně je dokončena další souprava.

0

Včera

Sokolov: Od února budou opět ve městě mobilní sběrné dvory

Společnost SOTES počínaje únorem nabízí obyvatelům města Sokolov možnost využívat takzvané mobilní sběrné dvory. K čemu slouží? Do přistavených kontejnerů patří odpad z domácnosti – velkoobjemový odpad (postele, gauč, stoly, židle, koberce, lina apod.) a do nižších stavební suť z domácnosti a sanitární předměty.

0

Včera

Pomezí: Kraj zachová mobilní odběrové místo

Zájem přeshraničních pracovníků, kteří dnes v Pomezí nad Ohří využili možnost provedení antigenního testu v mobilním odběrovém místě u hranic s Bavorskem, je stále velký. Kvůli nutnému zabezpečení dalšího provozu mobilního odběrového místa požádal kraj o pomoc Armádu ČR.

0

Včera

Pomezí: Hasiči dnes ráno zprovoznili odběrové místo

Ve čtyři hodiny ráno zprovoznili hasiči odběrové místo na provedení antigenních testů pro tzv. pendlery na hraničním přechodu do SRN v Pomezí nad Ohří. Od začátku je před odběrným místem dlouhá fronta, provoz zde usměrňuje policie.

0

Včera

Aš: Nádoby na tříděný odpad jsou pod kamerami

Kamery mají napomoci v odhalování a usvědčení původců nepořádku. Obsluhy systému se ujme městská policie a výstupy budou sloužit jako podklad pro pokutování za přestupek.

0

Včera

Dnes Krajská knihovna spustí bezkontaktní výdej knih

Čtenáři Krajské knihovny Karlovy Vary si budou moci od pondělí 25. 1. 2021 vyzvedávat knihy v hlavní budově ve Dvorech a od 26. 1. 2021 také na pobočce Lidická, a to po předchozí rezervaci v on-line katalogu. Vracení dokumentů bude i nadále možné pouze prostřednictvím biblioboxů. Rezervace budou do odvolání zdarma a uživatelé si budou moci odnést maximálně pět knih.

0

Včera

Kraj ve spolupráci s HZS zprovozní mobilní odběrové místo v Pomezí

Naši zemi zařadilo sousední Německo od půlnoci ze soboty na neděli (24. 1. 2021 od 00:00 hodin) na seznam zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19. S tím spojená opatření mimo jiné velmi zkomplikovala cestování přeshraničních pracovníků – pendlerů za prací do SRN. Karlovarský kraj chce pendlerům usnadnit situaci a ve spolupráci s HZS proto nechává zřídit na hranicích v Pomezí nad Ohří mobilní odběrové místo.

0

Před 2 dny

Boží Dar: Opět hustě sněží a běžecké stopy rychle zapadávají

Meteoservis pro tuto neděli : Na Božím Daru opět hustě sněží a fouká nárazový vítr, který má dále zesilovat. Běžecké stopy rychle zapadávají.

0

Před 2 dny

Hazlov: Přírodní rezervace U cihelny

Egeran nebo Vesuvian? Přírodní rezervace U cihelny se nachází za obcí Hazlov a svůj název získala podle cihelny, která stávala u křížení železniční trati se silnicí. Zahrnuje přes 3 ha území na obou březích Hazlovského potoka s nalezištěm minerálu vesuvian, lokálně nazývaným egeran podle města Chebu (Eger).

0

Před 2 dny

2001 – Region: Nový zákon o pozemních komunikacích (TV Západ)

Od počátku letošního roku vstoupil v platnost nový zákon o pozemních komunikacích, který přinesl celou řadu podstatných změn týkajících se všech účastníků silničního provozu. Kromě povinnosti mít v době platnosti zimního času rozsvícena potkávací světla po celý den či povinnosti používat pro děti do 12 let a u osob s výškou menší než 150 cm až do věku 18 let autosedačky nebo speciální sedáky, přináší nový zákon také ustanovení, díky němuž získávají chodci na přechodech větší přednost než v minul

0

Před 2 dny

Přenosný ultrazvuk pro Hospic Sv. Jiří

"Vážení přátelé, vzhledem k narůstajícímu počtu nevyléčitelně nemocných, kteří si žádají péči Hospice Sv. Jiří, Vás prosíme o pomoc s výběrem finančních prostředků na ultrazvukový přístroj Vscan Extend Sector, který je dostatečně lehký, přenosný a díky němuž je lékař schopen rychlé akutní diagnostiky v domácím prostředí," uvádí na svých facebookových stránkách Hospic Sv. Jiří.

0

Před 2 dny

Rekonstrukce statku v Milíkově jde do finále

V loňském roce pokračovala na statku čp. 18 v Milíkově ve správě Muzea Cheb rekonstrukce, která je financována za podpory EU (Integrovaný regionální operační program, CZ.06.3.33/0.0/0.0/16_026/0001674) a probíhá pod odborným dohledem pracovníků památkové péče. Vzhledem k zimní přestávce prací na milíkovském statku je ideální čas na rekapitulaci toho, co se zde v roce 2020 dělo.

0

Před 3 dny

U uhynulých labutí byl potvrzen virus ptačí chřipky

V České republice byl potvrzen výskyt aviární influenzy neboli ptačí chřipky. Vyšetření dne 21.1.2021 nákazu potvrdilo u dvou uhynulých labutí nalezených na Zlivickém rybníku na Písecku. Jedná se o subtyp H5N8 nebezpečný pro ptáky, jehož přenos na člověka nebyl dosud nikdy zaznamenán. V současné době probíhá stanovení patogenity viru. U volně žijících ptáků byla tato nákaza v ČR naposledy potvrzena v roce 2017, v chovu drůbeže loni v únoru.

0

Před 3 dny