2002 – Cheb: V muzeu se představila vize Krajinné výstavy 2006 (TV Západ)

Další výstava zabývající se budoucím architektonickým rozvojem města Cheb probíhá v těchto dnech v prostorách chebského muzea. Po expozici týkající se projektu revitalizace Poohří zde nyní architekti Raimund Böhringer a Michal Pospíšil představují vizi přeshraniční krajinné výstavy, která má v roce 2006 propojit města Marktredwitz a Cheb.


Prostřednictvím krajinné výstavy chtějí radnice obou měst obnovit a pro sportovní a rekreační účely upravit svá léta zanedbávaná příměstská území. V Marktredwitz jde zejména o pozemky s opuštěnými průmyslovými objekty z přelomu předminulého století, v Chebu pak o území v okolí řeky Ohře a jeho propojení s historickým centrem a vyústění směrem k hranici s Německem. 

"Centrem chebské části výstavy by měly být oba břehy řeky Ohře v lokalitě pod chebským hradem a přilehlými hradbami. Díky krajinné výstavě by se tak měl charakter chebského Poohří přiblížit jeho historické podobě kvetoucí parkové krajiny s vodními plochami, cestami a řadou oddychových zón," uvedl spoluator projektu Raimund Böhringer.

"Tato krajina, která, si myslím, byla v minulém století, v podstatě do II. světové války a předtím, využívána vždy jako taková výletní krajina pro využití sobotních, nedělních výletů rodinných s možností občerstvení. Byla vždy nějaká obytná. Po II. světové válce došlo k opaku, kdy veškeré tyto výhody, prvky byly odstraněny a cílem zahradní výstavy je jak obnovovat tradice, například výstavním areálem, tak zároveň i nabídnout občanům možnost pobytu a využití možností krátkodobé rekreace," popsal spoluautor projektu Michal Pospíšil.  

Bezproblémové propojení obou měst by v době konání krajinné výstavy, tedy v roce 2006, mělo být zajištěno prostřednictvím vlaků a autobusů přeshraničního systému Egronet. Výstava, představující základní vizi budoucích úprav vytipovaných území, kterou slavnostně zahájili starostka Marktredwitz Birgit Seelbinder a její chebský kolega Václav Jakl, bude v chebském muzeu pokračovat až do 2. června a o víkendech bude veřejnosti přístupná zdarma. 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

Velikáni filmové hudby
weby uniweb