2002 – Cheb: Házenkářky porazily Plzeň a postoupily do Interligy (TV Západ)

V posledním, klíčovém, duelu sezony nastoupily chebské házenkářky v sobotu 4. května proti družstvu Slavia VŠ Plzeň. O týden dříve se hráčkám Casina podařilo v prvním utkání hraném v Plzni zvítězit 20:18 a vytvořily si tak dobrou výchozí pozici pro celkový triumf v tomto dvojzápase, který by jim zajistil účast v premiérovém ročníku Česko-Slovensko-Rakouské Interligy.


V chebské odvetě se ale domácí musely obejít bez zraněné Nožičkové, zatímco Plzeňačky nastoupily v kompletní sestavě. Hráčky Casina si přesto od 7. minuty, kdy šly poprvé do vedení, po celou první půli udržovaly několikabrankový náskok. 

Poté, co v posledních sekundách úvodního dějství skórovala Heřmánková, odcházely do kabin se čtyřbrankovým vedením v poměru 11:7. Po závěrečné akci zůstala ale na palubovce ležet Bartusková se  zraněním kotníku, které jí nakonec nedovolilo v zápase pokračovat. 

V úvodu druhé půle si domácí hráčky stále udržovaly několikabrankové vedení. V 10. minutě za stavu 14:10 však dostali hosté šanci hrát v početní převaze. Během následujících dvou minut se ale Plzeňačkám, a to především díky dobrý zákrokům brankářky Krejčové, skórovat nepodařilo, zatímco domácí Wünschová byla úspěšná hned dvakrát, takže po skončení plzeňské přesilovky Casino vedlo 16:10. 

Od tohoto momentu již domácí hráčky vývoj zápasu plně kontrolovaly a udržovaly si minimálně čtyřbrankový náskok. Střelecky se i nadále dařilo zejména Wünschové, která v průběhu druhé půle skórovala celkem sedmkrát a plně tak zastoupila zraněnou střelkyni Bartuskovou. 

Na závěrečných 27:20 upravila v poslední minutě opět Heřmánková a chebské hráčky se tak mohly radovat z postupu do premiérového ročníku Česko-Slovensko-Rakouské Interligy, která se začne hrát od příští sezony. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb