2001 – Sokolov: Delegace z Prahy ocenila městský kamerový systém (TV Západ)

Na sklonku srpna zavítala na sokolovskou radnici a místní Obvodní oddělení policie početná delegace ze 7. pražského obvodu, v níž nechyběl např. místostarosta této části Prahy, náměstek Obvodního ředitele Policie ČR či velitel Městských strážníků.

zprávy uniweb weby

Důvodem návštěvy byl sokolovský kamerový monitorovací systém, který podle odborníků patří mezi nejlepší v celé republice, a díky němuž zaznamenali policisté ve městě až 30% pokles pouliční kriminality. 

„Přijeli jsme se z Prahy podívat na kamerový systém. Byli jsme jak v Chebu, tak zde v Sokolově, protože kamerový systém mají vcelku na dobré úrovni. Na Praze 7 zavádíme kamerový systém a chceme to dělat podobným způsobem jako tady. Takže přebíráme zkušenosti, které s kamerovým systémem mají,“ vysvětlil Vladimír Motyčka. 

Výměna zkušeností ale byla vzájemná. Sokolovský kamerový systém má pouze jediný výstup na Obvodním oddělení policie, zatímco právě budovaný na Praze 7 má paralelní výstupy tři. 

„Každopádně tady se zase líbilo, když jsme zde v Sokolově říkali, že naše kamery jsou svedeny na naše středisko a zároveň na Správu hlavního města Prahy Policie ČR a ještě na Velitelství Městské policie v Korunní ulici, tzn., že jsou na třech místech. Což zde též řekli velice dobře, protože čím více lidí to vidí, tím více lidí na tom může něco uvidět a třeba si to přetáhnout a např. trestný čin hned objasnit na místě,“ řekl místostarosta Prahy 7 Luboš Vayhel. 

Sokolovský monitorovací systém, který se budoval ve dvou etapách, má v sobě v současné době 10 digitálních kamer, což je prozatím konečný počet. Jeho vybudování přišlo na necelých 5 milionů korun, z čehož radnice přispěla zhruba jedním milionem. Zbytek byl financován z programu Prevence kriminality Ministerstva vnitra. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy

 

weby uniweb