1999 – Cheb: Ředitelem divadla se stal Miloš Růžička (TV Západ)

Novým ředitelem Západočeského divadla v Chebu se stal Miloš Růžička. Od loňského léta byl v čele městského kulturního střediska. Nastupující šéf stálé scény by rád provedl některé změny v zaměření divadla.

zprávy uniweb weby

„Aby bylo garantem kulturního a společenského dění ve městě, zvláště v prezentaci města,“ uvedl nový ředitel divadla Miloš Růžička. 

Nový ředitel divadla vzešel z výběrového řízení, které se uskutečnilo 6. září v prostorách městského úřadu. Před komisi, ve které zasedli kromě zástupců radnice také divadelní odborníci z pražské DAMU a Divadelního ústavu, předstoupilo celkem 6 kandidátů. Mezi nimi nechyběl např. odvolaný ředitel František Hromada nebo jeho předchůdce Jaroslav Vlk. Z hlasování členů komise vyšli dva vítězové se stejným počtem bodů - ředitel Městského kulturního střediska Miloš Růžička a Jaroslav Vlk. Nového ředitele tak musela zvolit městská rada, která se pro Růžičku vyslovila jednomyslně. V jeho prospěch rozhodla podle vyjádření předsedy komise a místostarosty Mgr. Petra Jakše kvalita předloženého projektu. V něm je především dobře zpracována vize součinnosti divadla a Městského kulturního střediska, k jejichž spojení dojde od 1. ledna 2000. 

„Především ve směrem určité spolupráce, koordinace organizací, které byly zřízeny sice jedním zřizovatelem, ale přeci jen se vytvářelo v podvědomí vrcholného managementu organizací určité jakoby konkurenční prostředí,“ vysvětlil Růžička.

Nový ředitel by rád činnost obou institucí propojil. Některá divadelní představení by se mohla konat v sále MKS s nižší kapacitou. Naopak v prostorách divadla by rád zorganizoval několik festivalů. Již dnes se uvažuje např. o přehlídce pantomimy či o Mozartovských dnech. Měl by se rovněž zvýšit počet představení hostujících špičkových divadelních souborů.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweb home weby

Hlavní zprávy

 

seo uniweb