Sokolov: Střední škola živnostenská Sokolov se dočká nové budovy

0

rada, radní, karlovarský kraj, střední škola živnostenská, sokolov, oprava, nová budova


Radní Karlovarského kraje odsouhlasili finanční příslib výstavbě nové budovy Střední školy živnostenské Sokolov. Nový pavilon bude propojen se stávajícím objektem školy a bude v něm probíhat obecná teoretická i praktická výuka. Stavební práce by měly začít už v příštím roce a trvat by měly zhruba dva roky. Celkové plánované výdaje na realizaci projektu jsou vyčísleny na 600 milionů korun.

Střední škola živnostenská v Sokolově patří mezi školy s největším počtem studentů i vyučovaných oborů v Karlovarském kraji. Uchazečům o vzdělání nabízí jak dvouleté a tříleté obory s výučním listem, tak maturitní obory a nástavbové studium. Cílem navržené stavby je přesunout obory pekař – cukrář, kadeřník a aranžér z nevyhovujícího objektu v Tovární ulici do nových prostor v Žákovské ulici. Ty budou zároveň využívány i pro část teoretické výuky a výuku ICT.

„Zázemí pro praktickou výuku je už hodně vyžilé. A ani ta oblast, kde se nachází, není úplně nejlepší. Proto se dlouhodobě uvažovalo o výstavbě nového centra po praktickou výuku hned pod školou. V kombinaci s tím, že do kraje přišla policejní škola, a ta sídlí v prostorách, kde byly původně učebny pro všeobecné předměty živnostenské školy, tak se ten projekt rozšířil a bude z toho celá nová krásná budova,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák

Vůbec poprvé by Karlovarský kraj chtěl využít na realizaci projektu úrokově zvýhodněnou půjčku z Národní rozvojové banky. Další část peněz chce pak získat z dotace a zbytek uhradí ze svých zdrojů. „Financování výstavby nové budovy je předpokládáno s využitím prostředků z třetího pilíře mechanismu pro spravedlivou transformaci. V rámci něho lze podat žádost o grant Evropské komise, ale pouze za podmínky, že bude požádáno o úvěr u Národní rozvojové banky. Bez úvěrového příslibu banky nelze žádat o uvedený grant. O uzavření úvěrové smlouvy s Národní rozvojovou bankou bude v souladu se zákonem o krajích samozřejmě rozhodovat krajské zastupitelstvo,“ doplnil náměstek hejtmana Dalibor Blažek, který má na starosti správu majetku a investice.

Zdroj: Krajské listySouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář