Sokolov: Bára Stupková se na Havaji stala mistryní světa

0

sokolov, stupková, mistr světa, mistrovství, triatlon, duatlon, havaj

Havajský ostrov Maui byl dějištěm 25. ročníku světového šampionátu série XTERRA v terénním triatlonu. Kvůli velkým vlnám, které dosahovaly výšky až pět metrů, se ale tentokrát závodilo v duatlonu. Skvěle si vedla Barbora Stupková ze Sokolova, která se stala mistryní světa ve věkové kategorii 15 až 19 let. Město Báře poskytlo pro cestu na Havaj dotaci 30 000 korun na pořízení letenky.

V duatlonu se závodilo poprvé v historii šampionátů. Pořadatelé byli donuceni ke změně kvůli velkým vlnám, které by ohrozily bezpečí závodníků. Na Maui tak závod odstartoval tříkilometrovým během, po kterém následovalo 31 km tvrdé horské cyklistiky a 11 km terénního běhu, který ještě komplikovalo deštivé počasí. Barbora Stupková kromě zlata v juniorkách obsadila celkově 14. místo na světě v ženach i mezi profesionály. Neuvěřitelný výkon předvedla především na kole. Na Maui si zajistila nominace na MS Xterra v roce 2022.

Zdroj: Město Sokolov

Autor: 3 Admin Článek může obsahovat komerční sdělení.