Nechte se vtáhnout do historie - večerní hrané prohlídky v kapli hradu Kámen

Zažijte jedinečnou atmosféru večerních hraných prohlídek v kapli hradu Kámen. Připojte se k interaktivnímu představení „Ze života kaple“ a ponořte se do historie této fascinující památky.

0

Pocta Edith Piaf: Radka Fišarová zazpívá v Chuchelně

V sobotu 24. srpna od 20:30 se v malebném prostředí Zahradního centra v Chuchelně u Semil rozezní tóny českých a francouzských šansonů v podání Radky Fišarové.

0

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Adam Wágner (Včera)

Rock Fest Hořice na Šumavě: Nezapomenutelný zážitek léta 2024

Připravte se na strhující rockový zážitek pod širým nebem v Hořicích na Šumavě! Už 20. července 2024 se zastřešený amfiteátr promění v místo plné nesmrtelných rockových pecek a legendárních osobností české hudební scény.

0

Miroslav Pucholt (Včera)

Pardubické letiště v rekordní ztrátě 41,4 mil. Kč

Společnost East Bohemian Airport (EBA), provozující pardubické letiště, zaznamenala za minulý rok ztrátu 41,4 milionu korun, což je o 10 milionů více než předchozí rok.

0

Habsburkové v Českých zemích: Císaři k službám, sobě ke slávě

Zámek Hrádek u Nechanic se letos připojuje k projektu "Po stopách šlechtických rodů" s podtitulem "Habsburkové – domovem i v Českých zemích". Tento historický projekt odhaluje fascinující spojitosti Habsburků s našimi zeměmi a jejich zámky.

0

Adam Wágner (Před 2 dny)

Na Pálavě objevena vzácná houba. První nález v Evropě

Amatérský mykolog Slavomír Valda objevil na Pálavě vzácnou houbu sesličku poduškovitou (Sedecula pulvinata), dříve známou jen ze západních USA. Tento objev, potvrzený vědci z AV ČR, je prvním v Evropě.

0

Rebeka Schmidt (Před 3 dny)

Retro koupaliště Volyně. Nostalgie a zábava pro celou rodinu

Retro koupaliště ve Volyni je oblíbeným místem plným nostalgie a atrakcí pro děti. Návštěvníci jako paní Šárka si oblíbili kabinky, zvířata jako kozy a stylový bazén s přírodní studenou vodou.

0

Rebeka Schmidt (Před 3 dny)

Úherčický sekáč - nejlepší sekáči se utkají o titul

Úherčice opět ožijí tradiční soutěží v kosení louky. Přijďte 6. srpna 2024 podpořit nejlepší sekáče z celé České republiky a užít si den plný tradiční zábavy a napětí!

0

Lenka Hubingerová (Před 3 dny)

Výstava modelů vojenské techniky ve Vlastivědném muzeu v Olomouci

Vlastivědné muzeum v Olomouci otevírá fascinující výstavu modelů vojenské techniky, která připomíná 80. výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii během druhé světové války. Výstava bude k vidění od 14. června do 1. září 2024.

0

Jiřina Suchorová (Před 3 dny)

Bouře poničila bazén v Hradci, škody za 100 tisíc Kč – otevření 14. srpna

Technologická odstávka plaveckého bazénu na Eliščině nábřeží byla narušena bouří. Střecha chráněná plachtami byla poškozena, což způsobilo průnik vody do areálu.

0

Michaela Prokopová (Před 4 dny)

Jezero Most - sportovní ráj s čistou vodou a psími plážemi

Jezero Most, blízko stejnojmenného města, nabízí čistou vodu, oblázkové pláže, zdarma parkování a vstup, moderní zázemí, sportoviště, cyklostezku a psí pláže.

0

Lenka Hubingerová (Před týdnem)

Intenzivní opravy ve Velké Bystřici: cesta u hřbitova uzavřena, nová cyklostezka bez omezení

Ve Velké Bystřici probíhají intenzivní stavební práce s dokončením do konce září, včetně rekonstrukce cesty u hřbitova, což způsobí měsíční uzávěru. Současně se buduje nová cyklostezka, která nezasahuje do provozu.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

O cenu památkářů budou bojovat dva počiny z Kraje Vysočina

Restaurování kaple sv. Petra a Pavla v Bílém Kameni a zpřístupnění zámku Červená Řečice veřejnosti jsou významné projekty na Jihlavsku. Kaple z 18. století prošla citlivou obnovou, zachovává umělecko-historické hodnoty, zámek s renesančními a barokními prvky se po dlouhé době otevřel veřejnosti s novými expozicemi.

0

Jiří Padevěd (Před 2 týdny)

Tradiční tesařské řemeslo a hudba oživí Skaličku

Tradiční lidové řemeslo - hoblování, otesávání a zpracování kulatiny s tesařskými nástroji. Akce nabídne ukázky technik, komentované prohlídky Skaličky a výstavy Zranitelné stavební dědictví.

0

Jiří Padevěd (Před 3 týdny)