Sokolov: Město začalo stavět pobytové zařízení pro seniory

0

sokolov, domov, senior, algon, objekt, investice, akce, náklady


Mezi nejmodernější objekty svého druhu u nás bude patřit pobytové zařízení pro seniory v Sokolově, které ponese oficiální název „Čtyřka.“ Odkazuje tímto jménem na někdejší čtvrtou základní školu, na jejímž místě moderní budova určená pro lidi v pokročilejším věku, kteří potřebují nepřetržitou péči, vyroste do roku 2021. Největší investiční akce v historii města, jež si vyžádá náklady kolem 150 milionů korun, začala ve čtvrtek 15. srpna předáním staveniště zhotoviteli, společnosti Algon.

„Je to poprvé, co bude město realizovat tak velký projekt, a to ze svého rozpočtu bez jediné koruny dotací. Přesto jsme přesvědčeni, že tato akce má smysl, protože obdobných zařízení je nedostatek a populace v Sokolově i v regionu stárne,“ uvedla k zahájení stavby „Čtyřky“ starostka Renata Oulehlová.

Poznamenala, že realizace projektu je vlastně snem, který se podařilo naplnit.

„Dá se předpokládat, že pobytové zařízení bude v první řadě k dispozici obyvatelům města. O jeho služby ale bude jistě zájem z celého regionu,“ poznamenala starostka. 

A dodala, že úroveň každého společenství lidí se pozná podle toho, jak dokáže pečovat o lidi, kteří se už o sebe z důvodu vysokého věku nebo zdravotních problémů sami nedokáží postarat.

Sokolov má peníze potřebné na stavbu k dispozici, v letošním roce na ní uvolní kolem 50 milionů korun. Zbývající finance pak v dalším průběhu stavby. Pobytové zařízení se zvláštním režimem bude mít kapacitu 61 míst. K dispozici v něm bude 41 jednolůžkových pokojů, zbývající budou dvoulůžkové. Všechny pokoje budou mít své sociální zařízení. Na každém patře pak ještě bude centrální sociální zařízení a další zázemí pro klienty i personál, který o ně bude pečovat.

„Pro naši společnost je to velmi významná zakázka a vnímáme její důležitost pro město i region. Věříme, že vzájemná spolupráce s investorem bude dobrá. Hrubá stavba by měla být hotová příští rok v létě, celou stavbu dokončíme do ledna roku 2021,“ uvedl Pavel Kapic, zástupce ředitele pro pozemní stavby společnosti Algon.

Po dokončení bude ještě nezbytné pobytové zařízení a domov se zvláštním režimem kompletně vybavit. Na mobiliář se počítá předběžně s částkou kolem devíti milionů korun, takzvané gastro vybavení by pak mělo přijít přibližně na 5,5 milionu korun. Přesné částky vnitřního vybavení vzejdou z výběrového řízení, které na ně bude vyhlášené.


Zdroj: město Sokolov


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář