Plesná: Kradl v neobydleném domě. Škoda 200 tisíc

2 0

plesná, dům, krádež, odcizení, škoda, policie, majitel


Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmnáctiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci.

Osmnáctiletý muž z Chebu měl v polovině září minulého roku vniknout na pozemek v té době neobydleného a jako skladiště sloužícího rodinného domu v Plesné. K místu se mladík o několik dní později vrátil s dalšími dvěma muži. Těm měl říct, že je s majitelem nemovitosti domluvený na tom, že z objektu jeho věci odvozí. To ovšem nebyla pravda. Trojice mužů tedy měla tři dny odvážet z rodinného domu různé věci. Jednat se mělo o elektrické nářadí, elektroniku, autodoplňky či bílé spotřebiče. Odcizené věci měli muži prodat nebo je odvozit do sběrny druhotných surovin a peníze si mezi sebou rozdělit. Tímto svým jednáním měla majiteli nemovitosti vzniknout škoda téměř 200 tisíc korun.

Chebští kriminalisté následným důkladným šetřením zjistili důležité poznatky a  muže zadrželi. Kromě toho se policistům podařilo zajistit i část odcizených věcí.

V případě prokázání viny hrozí osmnáctiletému muži, který při činu uvedl další dva muže v omyl a o protiprávním jednání tak nevěděli, trest odnětí svobody až na pět let.

prap. Jakub KopřivaSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář