Region: Okradl seniory o více než 350 tisíc

0

chebsko, sokolovsko, senior, krádež, odcizení, škoda, záminka, policie


Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a dále z pokračujících přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Zmíněný sedmadvacetiletý muž se měl dopustit celkem šesti skutků, které měly navíc stejný předmět zájmu – seniory. V průběhu měsíce května letošního roku měl oslovit seniory v Březové u Sokolova a v Mariánských Lázních pod legendou toho, že nabízí služby společnosti poskytující energie. Muž vystupoval tak důvěryhodně, že ho osoby pustily do svého bytu. Místo toho, aby jim zařídil lepší ceny energií, tak v okamžicích, kdy mu senioři připravovali sklenici vody, měl prohledat jejich byt a odcizit různé věci. V Mariánských Lázních měl tímto způsobem odcizit věci v hodnotě přes 200 tisíc korun.

Muž ze Sokolovska však využíval ještě jinou legendu k tomu, aby mohl vstoupit do bytů. V dalších případech si měl totiž vymyslet například to, že opravoval vodu v sousedním bytě a musí zkontrolovat, zda neprotéká právě do bytu, ve kterém bydlel oslovený senior anebo, že se v domě stala vodovodní havárie. Pod takovými záminkami měl vejít do dalších čtyř bytů. V těch měl opět využít nepozornosti seniorů a z domova jim odcizit finanční hotovost ve výši přes sto tisíc korun a různé šperky či platební kartu. Svým jednáním v uvedených šesti případech měl způsobit škodu přesahující částku 350 tisíc korun.

Skutky se podařilo objasnit díky vzájemné spolupráci sokolovských a chebských kriminalistů na základě důkladného prověřování a provádění operativních činností. Po shromáždění důkazních prostředků vydal státní zástupce předchozí souhlas se zadržením. Sedmadvacetiletého muže se pak podařilo zadržet dne 12. června sokolovským kriminalistům, kteří společně s chebskými kolegy provedli s mužem patřičné úkony. V současné chvíli je muž umístěn v policejní cele a chebští kriminalisté v nejbližší době podají státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

V případě prokázání viny hrozí sedmadvacetiletému muži trest odnětí svobody v délce až pěti let.

nprap. Bc. Michal ŽáčekSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář